„Muszę się Wam pochwalić, jakie imiona wybrałam dla mojej córeczki!”

11 Lipca 2017

Dominika zainspirowała się imionami znanych osób.

imię dziecka

Gdy dziecko pojawia się na świecie, niektóre matki od razu rozpoczynają planowanie jego dalszego życia. Do jakiej szkoły pójdzie, gdzie będzie studiować, kim zostanie w przyszłości, na jakie zajęcia dodatkowe je poślą… Pomysłów w głowie pojawia się co niemiara. Na pierwszym miejscu jest jednak imię. Czy nadać mu imię staroświeckie czy bardziej nowoczesne? Oryginalne czy zwyczajne?

Dominika miesiąc temu urodziła swoje pierwsze dziecko – córkę. Postanowiła, że jak tylko skończy kilka lat, zapisze ją do szkoły baletowej i na lekcje języka francuskiego. „W przyszłości będzie niczym księżniczka” – marzy Dominika. W rozwoju kariery ma jej pomóc imię, a raczej trzy imiona, które wybrała dla niej matka.

- Nie chcę, żeby moje dziecko było pospolite. Bawiło się w piaskownicy, biegało ze zwierzakami i angażowało się w bezsensowne gry z innymi maluchami. Uważam, że dziecko już od najmłodszych lat trzeba odpowiednio ukierunkować. W naszej rodzinie jest wiele osób o uzdolnieniach artystycznych, więc wymyśliłam dla córki szkołę baletową. Jeżeli jej się nie spodoba, wspólnie zastanowimy się nad czymś innym. Nie jestem przeciwna odbieraniu dziecku dzieciństwa, jak najbardziej powinno mieć kontakt z rówieśnikami, ale nie chciałabym, aby były to niewychowane rozrabiaki. To, z jakiej rodziny pochodzą, nie ma znaczenia. Moja szefowa jest wpływową, kulturalną kobietą, ale ma niewychowanego syna. Z kolei sąsiadka – samotna matka, która z trudem wiąże koniec z końcem, świetnie radzi sobie z córką. I właśnie z takim dzieckiem będzie mogła zadawać się moja mała

Zobacz także: LIST: „Nie uwierzycie, jakie imię moja kuzynka wybrała dla syna. Ale wiocha!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (42)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-19 18:12:48

Charlotte Estelle Kielbasinska czy Ogórek?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
marla
(Ocena: 5)
2017-08-18 18:07:41

mnie teraz czeka wybór imienia, wiem, że będzie dziewczynka, body oczywiście różowe na psoty. com kupione haha, ale zdecydowanie nie jestem typem mamy, która będzie ubierała dziecka całe na róż także spokojnie ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-17 21:05:34

Współczuję dziecku takiej pustej matki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MAZEL
(Ocena: 2)
2017-07-12 17:31:30

2

Zauważcie że Dominika, sama chciałaby się tak nazywać, więc najprawdopodobniej swoje kompleksy rekompensuje sobie poprzez dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 14:17:13

patologia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 12:56:29

Na cześć kogo czego? Czy serio ktoś może być tak głupi żeby nadawać swojemu dziecku imię na 'cześć' innego dziecka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 11:13:00

akurat po łacinie gwiazda to astra a nie stella

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-12 21:51:45

Stella lub Astrum

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 04:06:33

Oba imiona są ładne i jeżeli ktoś mieszka za granicą lub ogólnie pochodzi z innego kraju to nie ma problemu aby nazwał dziecko obcym imieniem. Ale patrząc na polskie realia to raczej się nie sprawdzi. A poza tym... Kto do cholerny planuje tak zniszczyć przyszłość swojego dziecka?! Charlotte Estelle nie będzie szczęśliwa w pasach, ambicjach i życiu takim, jakiego nie udało się wieść jej zakompleksionej matce. Uwierzcie mi. Takie imiona w Polsce nie przejdą. Niedaleko mnie mieszka podobna tobie (matce C. E) wieśniara która zaszalała i wraz z partnerem nazwali swoje dzieci (to niestety k***a nie jest fejk) Andrzej i chyba tak to się pisze... Beatrycze/Beatrice/no wołają za nią Beatris więc nie wiem. I pisze to tylko po to aby zadać to pytanie. Po co krzywdzić dziecko? Moja mama ma siostrę w Turcji (pracuje tam i mieszka z mężem od lat ) i kiedyś chciała nazwać mnie Julia Kamersah ale ostatecznie została przy Julii. Czasem tylko ona albo moja przyjaciółka, która o tym wie nazywają mnie żartobliwie Księżycem (Kamersah oznacza Panią Księżyca). Moja mama zrezygnowała z tureckiego imienia ale kiedy będę miała za rok osiemnaście lat to zarejestruje je w urzędzie jako drugie imię. Tak się przyzwyczaiłam i polubiłam je. Z tą różnicą, że u mnie imiona wynikają z rodzinnych zawirowań a imiona Charlotte Estelle z bólu dupy o pochodzenie z Polski jej matki. Bardzo szkoda mi dziecka. Miłego dnia każdemu kto przeczyta :-) Ja ciągle mam nadzieję że to był fejk i w Polsce Charlotte Estelle nie będzie biegała po galerii w szpileczkach goniąc mamusie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hmm
(Ocena: 5)
2017-07-12 10:50:59

dziekuje, również miłego, święta racja :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-12 03:17:19

Już widzę jak to imię brzmi z polskim nazwiskiem :D Żenadix.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-11 20:52:01

Imiona są ładne, ale nie na nasze realia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz