Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

28 Lipca 2014

Marzysz o powiększeniu rodziny, ale twój partner nie chce słyszeć o drugim dziecku? Sprawdź, co nim kieruje i jak to zmienić.

bliźniaki

Jak przekonać mężczyznę do dziecka? – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, choć z badań wynika, że współcześni mężczyźni coraz chętniej zostają ojcami. W przeciwieństwie do kobiet, które nierzadko odkładają decyzję o macierzyństwie. Okazuje się jednak, że znacznie większym wyzwaniem może być namówienie partnera na drugie dziecko. Internet aż kipi od tego typu wyznań. „Mamy już córkę i mój mąż nie chce nawet słyszeć o jeszcze jednym dziecku. A ja zawsze chciałam mieć dużą rodzinę” – pisze Natalia. „Mój mąż po urodzeniu się naszego synka stwierdził, że nie chce mieć więcej dzieci. Teraz Michał ma roczek i mój mąż jest jeszcze bardziej stanowczy w swoich przekonaniach” – to kolejny wpis.

Skąd taka postawa?

Najczęściej jest to efekt trudności i wyrzeczeń, jakie spadają na świeżo upieczonych rodziców. Potwierdza to Karolina, 27-latka, mama dwuletniego Kamila. „Decyzja o powiększeniu rodziny była dla nas naturalna, ale kiedy Kamil pojawił się na świecie, okazało się, że rodzicielstwo jest trudne, bardzo trudne. Nie chodzi nawet o nieprzespane noce, koncentrację 24 godziny na dobę, wycieńczenie, ogrom obowiązków. Po prostu po jakimś roku zdaliśmy sobie sprawę, że dziecko angażuje nas tak bardzo, że odsuwamy się od siebie i nie mamy życia poza domem. Ja, co prawda, jestem szczęśliwa, mam świetny kontakt z synem, ale mój mąż oznajmił, że nie wyobraża sobie jeszcze jednego dziecka, że chyba skończyłoby się to dla nas rozwodem”.

Mężczyzna przytłoczony ojcostwem może dojść do wniosku, że jedno dziecko mu wystarczy. Zwłaszcza jeśli wychowanie odbija się na jego relacjach z partnerką i na nim samym. Gdy młody chłopak uświadomi sobie, że nie ma już czasu na swoje pasje i zainteresowania, a jego świat bardzo się skurczył, może podjąć decyzję, że nie chce mieć większej rodziny. Dzieje się tak najczęściej w przypadku mężczyzn, którzy zostali ojcami w bardzo młodym wieku i/lub nie byli na to przygotowani.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (23)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 13:37:03

re: Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

a ja żałuje ze mam brata, ciągła zazdrosc o to,że żyje mi się lepiej, nie gadam z nim i nienawidzę od najmłodszych lat, wszyscy znajomi których znam woleliby nie miec rodzeństwa, także wolałabym mieć tylko jedno dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 12:10:03

re: Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

Ja tam zamierzam mieć jedno i zrobię mu tym przysługę. Rodzeństwo, które tak wszystkie chwalicie jak już jest dorosłe najczęściej nie robi nic oprócz ciągłego wykłócania się o kasę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 11:42:34

re: Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

Ja mam jedno dziecko mąż chce drugie a ja nieee:) tyle w temacie to jest sprawa indywidualna, nie które kobiety chcą mieć dużo dzieci i jedyna rozrywka to iść do supermarketu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 10:31:11

re: Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

"Sprawdź, co nim kieruje i jak to zmienić" ?????????? a skąd pewność, że to nie facet ma w tym przypadku rację? i to kobieta ma tu coś zmienić? to ma być wspólna potrzeba i decyzja. manipulacji emocjonalnej mówię stanowcze nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 10:09:12

re: Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

I bardzo dobrze że są mężczyźni którzy myślą! niektóre kobiety to chciałby gromadkę dzieci, a ojciec niech sie zaharowuje w pracy a później słysz pretensje że jej w domu nie pomaga że dzieckiem się nie zajmuje itd. Sama znam kilka dziewczyn które w wieku 23 lat mają już 2 lub 3jkę dzieci bo one chcą mieć dużo dzieci, bo mała różnica wieku, a ich mąż/partner siedzi za granicą abo jedzieć na tirach aby na to wszystko zarobić, bo jak nie zrobi kolejnego dziecka to już jest okropny egoista itd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2014-07-28 10:08:43

re: Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, że przy dziecku nie ma sie czasu na rozwijanie swoich pasji. Wszystko jest tylko kwestia organizacji. Bo jeśli np.moje dziecko, kładzie sie spac codziennie o 20, to długi wieczór mam dla siebie. Jeśli chce wyjść gdzieś z mężem, dziecko zostaje z dziadkami :). A weekendy uwielbiamy spędzać rodzinnie na wycieczkach, placach zabaw itd. Nie wyobrażam sobie nie mieć jeszcze jednego dziecka. Tak jak i mój mąż. Także powtarzam raz jeszcze: dobra organizacja i wszystko można pogodzić!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 10:11:50

pomyśl że niektórzy pracują w weekendy, albo matki też pracują a po pracy masa obowiązków, pranie, gotowanie, sprzątanie itd. nie wszystkie mamy siedzą plackiem w domu i czekaja aż mąż przyniesie kasę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-28 12:25:26

Uhum, ja też nie siedzę plackiem. Pracuję (w domu, ale zawsze), oprócz tego sprzatam, gotuje i zajmuje sie dzieckiem. Nie wiem skąd tyle jadu z twojej strony. Nikogo nie obrazilam, wiec i nie zycze sobie samych insynuacji na mój temat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz