Dzieci w talent show – szansa na sukces czy zmarnowane dzieciństwo?

11 Czerwca 2016

Zabawa kosztem najmłodszych – grzmią przeciwnicy takich programów. Wspaniała przygoda dla dzieci – odpowiadają zwolennicy. Kto ma rację?

dzieci w talent show

Program „Mali Giganci” okazał się jednym z największych hitów telewizji TVN. Każdy odcinek emitowanej wiosną drugiej edycji show, którego uczestnikami były dzieci w wieku od 4 do 12 lat, uzdolnione wokalnie, aktorsko, tanecznie lub recytatorsko, gromadził średnio przed ekranem 2,8 mln Polaków.

Tym razem obyło się bez kontrowersji towarzyszących pierwszej edycji programu, krytykowanej z wielu stron. Dorota Zawadzka, czyli słynna „Superniania” napisała na swoim blogu: „Zabawa na całego, szkoda, że kosztem dzieci. No ale przecież, ktoś przypomni, że to program rozrywkowy. Oczywiście, ale to nie powinno oznaczać „wszystkie chwyty dozwolone”. W tefauenowskich „Gigantach” nieważne, że dziewczynka ma talent i naprawdę pięknie śpiewa, bo wygrywa chłopiec, który „bajeruje” dorosłych, choć fałszuje koszmarnie. Przemilczę niektóre wypowiedzi jury, bo słowa cisnące się pod palce nie nadają się do upubliczniania”.

Zobacz również: Rodzina 500 plus: 16-letnia Dżesika z Boniewa dostanie 1000 zł na dwójkę dzieci!

Pękło mi serce. Nie jestem w stanie patrzeć na to, jak kosztem dzieci odbywa się „Cały Ten Zgiełk”. Zbyszek ma 5 może 6 lat. Jak wytłumaczyć mu, dlaczego Sara tak, a on nie? Jak wytłumaczyć całej reszcie, że jedni tak, a inni nie! Niech nikt mi nie mówi, że to jest tylko zabawa, nikt mi nie wmówi, że rodzice biorą za to odpowiedzialność. Rodzicom też zdarza się mijać z rozumem” – stwierdziła Agata Młynarska, popularna prezenterka telewizyjna, dodając: „Jedno wiem: rachunek, który dzieci wystawią, będzie nie do spłacenia. Nawet za honorarium zarobione przy tym programie”.

„Małych Gigantów” bronił oczywiście Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, który w rozmowie z dziennik.pl przekonywał, że show jest przygotowywane zgodnie z licznymi procedurami, a jego młodzi bohaterowie znajdują się pod opieką psychologiczną. „Tu nikt nie przegrywa, wszyscy wygrywają. A o tym, że ktoś odpada, nie mówimy – skupiamy się na wygranych. Jest też dużo nagród, więc myślę, że jakiegoś dużego niebezpieczeństwa nie ma” – zapewniał Miszczak.

Magda, która wygrała z Bednarkiem

„Mali Giganci” okazali się dużym sukcesem, dlatego TVN podjął decyzję o kontynuowaniu programu. Nic dziwnego, ponieważ od dawna wiadomo, że uzdolnione dzieci świetnie „sprzedają się” w telewizji. Wszyscy pamiętamy 11-letnią Klaudię Kulawik, która stała się sensacją pierwszej edycji „Mam talent”, wzbudzając ogromne emocje przejmującymi wykonaniami bardzo dorosłych piosenek, np. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz