Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

02 Marca 2009

Jak wiele dzieci zostaje rodzicami?

Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy list od 14-letniej Zosi, która oczekiwała wówczas narodzin swojej córeczki. Jej historia wywołała wśród was oburzenie, szczególnie że dziewczyna zastanawiała się, czy być dla dziecka matką, czy może pozwolić przejąć rodzicielskie obowiązki babci i zostać „siostrą”? Jak się okazuje, historia jakich wiele, bo zjawisko zwane powszechnie „dzieci rodzą dzieci” jest standardem XXI wieku.

Przed kilkunastoma dniami sensację wzbudził fakt narodzin Maisie Roxanne - spłodzonej przez 13-letniego Alfiego Pattena. Portret rodzinny wygląda nieco komicznie - szczęśliwy (?) tatuś sprawia wrażenie starszego brata swojej córki, a młodszego - swojej kochanki, Chantelle. Ta z kolei ma JUŻ 15 lat, więc stanowi raczej normę w Wielkiej Brytanii, gdzie pomimo licznych kampanii społecznych, dziewczynki poniżej 14. roku życia wciąż zostają matkami. Według badań, na przestrzeni kilku lat (od 1998 do 2007) było ich około 400.

Sytuacja chłopców przedstawia się odrobinę lepiej. Ekstremalnie młodocianych ojców (11-, 12- i 13-letnich) było 40, w tym dwunastoletni Sean Stewart oraz jeden anonimowy jedenastolatek. Ten ostatni "zaliczył wpadkę" z rówieśniczką. Statystyki jednak nie obejmują całej rzeszy nastolatek, które za namową rodziców zgłaszają się na aborcję.

Niestety, zdarza się także, że dziewczynki zostają matkami wbrew swojej woli. Tak było w przypadku sześcioletniej Liny Mediny (czarno-białe zdjęcie poniżej). Jej organizm płatał figle od pierwszych dni życia. Jako ośmiomiesięczne niemowlę, Lina zaczęła miesiączkować, w wieku czterech lat - miała rozwinięte piersi oraz owłosienie łonowe. Gdy niedługo po piątych urodzinach jej brzuch zaczął się powiększać, rodzina sądziła, że to guz. Wątpliwości rozwiał jeden z lekarzy zajmujących się przypadłością dziewczynki, stwierdzając ciążę. Dziecko najmłodszej matki świata urodziło się przez cesarskie cięcie. Nazwiska ojca Lina nie zdradziła, nie wiadomo także, czy do zapłodnienia doszło na drodze gwałtu. historia miała miejsce w latach 30. XX wieku.

Kilkadziesiąt lat później świat obiegła dramatyczna wiadomość z Ukrainy. Dwunastoletnia Bogdana z Charkowa dowiedziała się, że na świat przyjdzie jej Dziecko, gdy była w szóstym miesiącu ciąży. Ojcem maleństwa był przyjaciel jej matki, który wielokrotnie gwałcił dziewczynkę, pod nieobecność pracującej całymi dniami na targu konkubiny. Pedofil uciekł, ale mimo ciężkiego bagażu bolesnych doświadczeń, Bogdana zdecydowała się urodzić. Dziś twierdzi, że synek jest jej największym szczęściem, a aborcja byłaby błędem. Prawną opiekunką dziecka jest jego babcia.

Zjawisko nastoletnich matek (niejako z wyboru) nie ogranicza się wyłącznie do Wielkiej Brytanii, mimo że tam problem osiąga apogeum. W zeszłym roku w Niemczech głośno było o 14-letniej Angelique oraz o jej dwa lata starszym chłopaku - Tomie. Ich syn był pierwszym dzieckiem narodzonym w Niemczech w 2008 roku. Złośliwi natychmiast odczytali metaforyczne znaczenie przypadku, nazywając go złą wróżbą na kolejne lata dla naszych sąsiadów zza Odry.

Sytuacja poprawie raczej nie ulegnie, bo (jak wynika z badań) nastolatki wstydzą się prosić ginekologów i farmaceutów o środki antykoncepcyjne. Pigułki i prezerwatywy to dla nich (w przeciwieństwie do seksu oralnego i wytrysków) temat tabu.

Zobacz także:

Nastolatki wstydzą się prosić o antykoncepcję

Licytacje dziewictwa coraz popularniejsze

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (619)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-16 17:14:44

re: Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-20 18:17:35

re: Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-02 15:46:44

re: Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-27 17:35:57

To pokazuje jak chore moralnie jest spoleczenstwo.Degradacja postepuje tak szybko,ze kosciol,szkola czy seksuolodzy sa bezradni.Ewentualnie zachecaja tylko zeby sie zabezpieczyc.Juz praktycznie nikt nie mowi o wstrzemiezliwosci seksualnej,poniewaz i dorosli ludzie zyja byle jak np w tzw,,zwiazkach partnerskich"Jaki daja przyklad mlodziezy? Jak moze dziecko wychowac dziecko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-05 16:49:11

wow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-25 16:14:06

No to tak, byłem na kilki dyskotekach szkolnych, mam 1* lat... Nie jestem idiotą i nie chciałem być ojcem więc odmawiałem dziewczyną wiecie czego i tego nie żałuję, bo bym teraz kur..de zamiast nauką to zapewne dzieckiem zajmować... Ja takiego błędu nie popełniłem... PzDr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-12 21:05:06

Zapominacie jednak ,że 13-letnie matki były kiedyś normą...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-04 22:35:51

No mam 14 lat wiem że seks jest może i przyjemny dla dwóch stron , no ale ludzie żeby w takim wieku?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-30 19:50:22

Dzieci NIE POWINNY- NIE MOGĄ, TO ZABRONIONE uprawiać seks! a nie stosować antykoncepcję. Dzieci należy przestrzegać przed przedwczesnym seksem i tłumaczyć dlaczego nie wolno, a nie podsuwać środki , które im to umożliwią- ułatwią itp. Taki obowiązek leży po wszystkich stronach społeczeństwa: nas- rodzicach, szkole, kościele, państwu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-21 22:44:43

ja mam 17 lat i jestem w ciąży z 26 latkiem... jestem strasznie szczęliwa JA!...ale dziewczyny ,które się w nim zakochują NIE SĄ... są nawet złe , że chce się ze mną wziąść ślub... ktoś nazwał to nawet miłością główniary , która z kaprysu zniewoliła zaje*istego faceta! ale ja mam to gdzieś ... bo ten facet jakoś ze mną mimo wszystko jest i mnie kocha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz