Czym poić maluszka?

09 Września 2010

Pamiętaj, że odporność dziecka przed zimą wzmocnią nie tylko probiotyki, prebiotyki czy mleko mamy, ale również woda.

Czym poić maluszka?

By najbliższe miesiące Twoje dziecko spędziło w pełni sił, konieczne jest właściwe hartowanie  organizmu. Dzięki właściwemu nawodnieniu maluch będzie mniej podatny na choroby oraz szybciej poradzi sobie z nagłą infekcją.

… poprawia samopoczucie

Twój maluszek potrzebuje niewiele mniej wody od Ciebie. Pamiętaj jednak, że organizm dziecka  znacznie gwałtowniej reaguje na zaburzenia gospodarki wodno - elektrolitowej. Niedobór płynów, a co za tym idzie wolniejsze usuwanie toksyn, niewątpliwie odbiją się na gorszym samopoczuciu malucha. Deficyt wody, który rozpoznasz po rozdrażnieniu, płaczu bez łez, zaparciach oraz suchości błon śluzowych, jest szczególnie groźny zarówno w lecie, jak i w zimie, gdy stosunkowo łatwo doprowadzić do przegrzania organizmu.

...oczyszcza organizm

Usuwanie toksyn oraz związków przemiany materii następuje na drodze wydalania ich z organizmu wraz z moczem i potem. Gdy w diecie brakuje wody szkodliwe substancje nie przedostają się na zewnątrz, lecz są magazynowane między innymi w wątrobie, tkance tłuszczowej, mięśniach oraz…mózgu. Co więcej niedobór płynów znacznie obciąża nerki, w których bardzo szybko zaczyna zalegać osad.  Z czasem może on przekształcić się w kamienie, których usunięcie będzie w najlepszym wypadku wymagało żmudnego leczenia farmakologicznego.

…zapobiega próchnicy

W przypadku kilkumiesięcznych maluchów dbanie o higienę jamy ustnej może być bardzo kłopotliwe. Musisz jednak wiedzieć, że pierwsze mleczaki, że względu na stosunkowo cienką warstwę szkliwa są wyjątkowo podatne na działanie bakterii. Podawanie słodkich napojów – soczków, herbatek oraz kompocików, szczególnie w nocy, to prosta droga do próchnicy, na którą cierpi ponad 80% maluchów. Po wieczornym posiłku dobrze jest podać dziecku wodę dla niemowląt, np. Mama i ja. Już kilka łyżeczek wystarczy, by usunąć z buzi resztki jedzenia.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-21 22:01:45

WÓDA I TYLE!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-10 21:04:44

życiodajny sok gimnazjalisty, to co potrzeba malemu dziecku!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-10 17:48:58

małym dzieciom najbardziej smakuje tani jabol lub denaturat :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-09 16:55:46

ZAPRASZAM NA MÓJ PASAŻ !! PROMOCJA ! KUPUJAC 2 RZECZY RABAT -10% + PRZESYLKA GRATIS !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-09 16:11:48

" Gdy temperatura powietrza przekracza 200 C, dodatkowe dopajanie dziecka jest niezbędne."??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cóż za kompetentny artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1