Czy powinnaś zajść teraz w ciążę? (Odpowiedz SZCZERZE na 10 pytań)

15 Lipca 2017

Być może nie jest to dobry moment na dziecko.

czy zostać matką

W pewnym momencie życia przestajesz patrzeć z irytacją na dzieci i poddajesz się instynktowi macierzyńskiemu. Zastanawiasz się, jakby to było mieć dziecko. Powoli zaczyna dojrzewać w Tobie decyzja. Wreszcie stało się! Jesteś pewna, że chcesz mieć potomka.

To jednak nie takie proste. Pomijając fakt, że w dzisiejszych czasach niektóre kobiety z niewyjaśnionych przyczyn mają problem z zajściem w ciążę, liczą się także inne aspekty. Kobiety czasami je lekceważą. Pragnienie posiadania malucha jest w nich tak silne, że ignorują głos rozsądku. Mimo wszystko powinnaś sobie zadać kilka pytań, zanim zajdziesz w ciążę. Od nich zależy to, czy decyzja zapadła we właściwym momencie oraz, kiedy możesz zacząć się starać o potomka. Nie wierzysz? Przeczytaj.

Czy moja sytuacja finansowa jest stabilna?

Dziecko wiążę się z nieustającymi wydatkami. I tak będzie przez co najmniej 18 lat. Prawdopodobnie dłużej, jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha skończyła studia. Wskazane jest także założenie lokaty dla malca. Jeżeli nie ani Ty, ani ojciec dziecka nie macie stabilnej sytuacji materialnej, lepiej trochę poczekać.

Zobacz także: EKSTREMALNY PORÓD: Kobieta urodziła prawie 8-kilogramowe dziecko!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 16:51:44

Zachodząc w ciąże spełniałam tylko część tych punktów. Co do zdrowia psychicznego, to oczywiście byłam zdrowa, ale w ciąży hormony tak buzują, że trudno nie przeżyć huśtawki nastrojów. Ja na zmianę płakałam i śmiałam się bez większego powodu, zachowywałam się jak chora psychicznie, chociaż w momencie zajścia w ciąże byłam zdrowa, po porodzie też nagle "wyzdrowiałam". I znaczna większość kobiet w ciąży to przechodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1