Czy każda kobieta nadaje się na matkę?

26 Października 2016

„Ze wszystkich kobiecych praw, najwspanialsze jest bycie mamą” – stwierdził pewien pisarz. Czy każda Polka się pod tym podpisze? Chyba niekoniecznie…

brak instynktu macierzyńskiego

Kłodzko. 46-letni Robert wraca do domu i znajduje leżące w pokoju zwłoki synów: 7-letniego Wiktora i 9-letniego Rafała. W innej części domu zrozpaczony mężczyzna natrafia na ciało swojej żony, 39-letniej Agnieszki. Kobieta powiesiła się w pomieszczeniu gospodarczym. Wcześniej udusiła chłopców.

„Tuż po narodzinach pierwszego synka, zaczęła znikać. Przestała odpowiadać na SMS-y, nie odbierała telefonów, a z jej profili na portalach społecznościowych kasowane były systematycznie zdjęcia. Aż zniknęły wszystkie” – opowiadają później w „Fakcie” znajomi dzieciobójczyni.

Zielona Góra. W nocy do miejscowego szpitala trafia kobieta, a także jej dwie małe córeczki. Okazało się, że chciała popełnić samobójstwo zażywając dużą ilość tabletek nasennych. Zaaplikowała je także dzieciom, część była zmieszana ze słodkim serkiem, a część podała jako witaminki. Na szczęście lekarzom udało się uratować życie całej trójki.

HISTORIA AGATY: „Moje dziecko ma Downa”

Dlaczego matka zdecydowała się na tak desperacki krok?  Jak udało się ustalić mediom przyczyną mogły być kłopoty finansowe kobiety, która nie mogła pogodzić się w tym, że nie jest w stanie utrzymać rodziny na wysokim poziomie.

To tylko dwie smutne historie, których można by przytaczać znacznie więcej, ponieważ niestety nie brakuje zdarzeń potwierdzających, że nie każda kobieta nadaje się na matkę. Oczywiście te przykłady są drastyczne, ale niestety dobrze obrazujące problem.

Prawda jest taka, że od kobiety wciąż oczekuje się przede wszystkim rodzenia dzieci. Po przekroczeniu pewnego wieku jest ze wszystkich stron atakowana pytaniami, kiedy planuje zostać matką. Pojawiają się one zarówno na spotkaniach rodzinnych, jak i imprezach w gronie znajomych.

„Mam dopiero 30 lat, ale ojciec nie daje mi spokoju. Za każdym razem, gdy się spotykamy słyszę, że mam już swoje lata i muszę jak najszybciej urodzić dziecko, bo to obowiązek kobiety, a jeśli nie czuję instynktu macierzyńskiego, to chyba jestem wybrakowana i niepełnowartościowa. To jakieś średniowieczne poglądy, dlatego przestałam już wchodzić z nim w dyskusje, bo to po prostu męczące. Jednak nie mam odwagi wyznać ojcu, że nie planuję dzieci, bo nie nadaję się na matkę” – opisuje Karolina.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

matka
(Ocena: 5)
2016-11-02 01:15:53

Ja sama mam dwójkę dzieci i dobrze mi z tym, ale uważam że zdolność urodzenia dziecka nie stanowi przymusu aby je mieć, jeśli ktoś czuje że nie chce poco ma unieszczęśliwić siebie i malucha, każdy ma prawo wyboru i niech tak zostanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
(Ocena: 5)
2016-10-26 09:33:56

Nie, nie każda kobieta nadaje się na matkę, np ja. Mam 27 lat, kochającego męża i odpowiednie warunki, ale nie czuję instynktu macierzyńskiego. Dzieci są dla mnie fajne, ale na chwilę gdy np. gdy koleżanka wpadnie z wizytą z maluchem, nie chciałabym zmieniać swojego życia, które bardzo lubię.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-27 00:54:56

Fajnie,ze masz wyrozumialego meza i ze to wasza wspolna decyzja.Ja nie chce dzieciakow,ale nie spotkalam faceta,ktory to zrozumie..ale to ja jestem pania swego losu i wyrabane mam co inni mysla heh..nie cierpie dzieciakow i nikt,nic tego nie zmieni nawet moj chlopak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1