Co oznacza płacz dziecka? Warto na niego reagować czy... pozwolić maluchowi się wypłakać?

07 Listopada 2013

Gdy małe dziecko płacze, wiele matek często sobie z tym nie radzi. Są przekonane, że maluch cierpi, a one nie wiedzą, jak mu pomóc. Co może oznaczać płacz dziecka?

dziecko

Do ciekawych wniosków doszli uczeni z uniwersytetów w Durham i Lancaster, a swoje spostrzeżenia opublikowali na łamach specjalistycznego magazynu „Plos One”. Zdaniem naukowców dzieci ćwiczą płacz już… w łonie matki. W ten sposób ponoć uczą się, jak komunikować się z otoczeniem.

Na temat płaczu dziecka pisze Margot Sunderland w książce „Mądrzy Rodzice” (Świat Książki 2008). Przez lata wiele osób mówiło, że płaczące dzieci należy zostawić samym sobie. Matkom wmawiano, że dzieci w ten sposób „ćwiczą płuca”. I owszem, niepocieszone dziecko przestanie w końcu płakać, gdy nie doczeka się reakcji, jednak poniesie poważne straty psychiczne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

www.sennybutik.pl
(Ocena: 3)
2018-05-15 06:42:48

Ciekawy artykuł, ogólnie zgoda co do sposobów na uspokojenie dzieci, i że należy rozróżniać marudzenie, a poszukiwanie pomocy u rodzica. Zapraszam po szczegóły dla zainteresowanych na www.sennybutik.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
szczesliwa mama
(Ocena: 5)
2014-03-29 02:31:38

re: Co oznacza płacz dziecka? Warto na niego reagować czy... pozwolić maluchowi się wypłakać?

po rawie roku bycia mama tak znam swoje dziecko,ze wiemkiefdy placze z bolu,kiedy z glodu,kiedy marudzi,kiedy probuje cos wymusic,kiedy spiaca itp-po prostu kazdy placz brzmi inaczej ale do tego potrzeba czasu by odroznic placz z glodu od darcia pyska za zabawka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-07 09:36:39

re: Co oznacza płacz dziecka? Warto na niego reagować czy... pozwolić maluchowi się wypłakać?

Każdy rodzic wie z jakiego powodu jego dziecko płaczę, ale wiem po moim synu, że czasami płaczę bez powodu ..marudny jest i tyle, trzeba potulić, ponosić , czasami zająć czymś zupełnie innym. Jak nie widzę żeby autentycznie płakał , tylko robi marudną minkę i czasami zajęczy to zajmuję go zabawkami , nie biorę na ręce za każdym razem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1