Co czuje i myśli facet, gdy mówisz mu, że zostanie ojcem?

20 Marca 2017

Niestety wyznanie nie zawsze spotka się z radością, nawet jeżeli planowaliście dziecko.

ojciec

Większość par marzy o potomku – osobie, która będzie połączeniem cech rodziców. Bez wątpienia wspaniale jest patrzeć, jak rośnie młody człowiek, kropla w kroplę podobny do nas samych. Poza tym dzieci wnoszą do domu radość i miłość. Wiele osób przekonuje, że są największym skarbem.

Są także minusy posiadania dzieci. Wraz z nimi pojawiają się problemy, brakuje czasu dla siebie, a czasami także pieniędzy. Mówi się, że „małe dzieci to mały kłopot, a duże dzieci to duży kłopot”. Czasami przyszli rodzice uświadamiają sobie w pełni, z czym wiąże się wychowanie potomka dopiero w momencie, kiedy okazuje się, że kobieta jest w ciąży. Przede wszystkim to ogromna odpowiedzialność za życie i wychowanie drugiego człowieka. Bardzo łatwo jest nie sprawdzić się w roli opiekuna, co wyraźnie widać z biegiem lat, gdy dziecko zaczyna sprawiać poważne problemy.

Dlatego reakcje przyszłych rodziców - a zwłaszcza przyszłych ojców - na wieść, że będą mieli dziecko, są różne. Niezależnie od tego, czy wcześniej pragnęli i świadomie zaplanowali poczęcie. Z jakimi reakcjami możesz się spotkać? Przekonaj się sama. Nie obwiniaj od razu mężczyzny, że nie podziela Twojej euforii.

„Będę tatą!”

Jeżeli on wykrzyczy głośno coś podobnego, masz dowód na prawdziwą radość, a wręcz euforię. Wiadomość, że zostanie ojcem, jest dla niego wspaniała. Pierś aż pęcznieje mu z dumy. Jednak po kilku minutach, godzinach albo po kilku dniach możesz zauważyć rezygnację lub panikę. To oznaka, że ta informacja naprawdę już do niego dotarła. Za jakiś czas ponownie przeżywa euforię, a potem czuje strach. Te uczucia będą przeplatać się cały czas i są zapowiedzą przyszłego szczęścia oraz niepokoju, które są elementami życia z dziećmi.

Zobacz także: REPORTAŻ: Jestem tatą na pełny etat. Nie czuję się już mężczyzną!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

olka
(Ocena: 5)
2017-03-22 19:43:51

Mój mąż się dowiedział to skakał jak oszalały, pierwszy raz widziałam u niego taką reakcję. Teraz razem ze mną kompletuje wyprawkę, wiemy, że będzie to dziewczynka, nawet sam kupił body na psoty .com miała to być niespodzianka dla mnie i była :D szkoda, że rozmiar trochę chyba będzie za duży jak na początek, ale tego mu nie powiedziałam hahah niech się cieszy :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 16:06:21

Mój chłopak namawiał mnie na przerwanie ciąży. Teraz, kiedy jestem w piątym miesiącu, cieszy się jak głupek i oczekuje przyjścia na świat swojej córki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 12:42:50

Czy tylko mój mąż powiedział " o k.... nie polecimy do Tajlandii"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 15:35:24

i tak byś nie poleciała xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 16:31:29

pewnie mieli bilety - ale nie każdy w ciązy ma siłę do wojaży. a ty swoją złośilwość wsadź sobie w głupie dupsko. kret.ynko :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1