Urodziła dziecko z rozszczepem twarzy i bez oczu. Na ulicy usłyszała, że lepszym rozwiązaniem byłaby aborcja!

25 Stycznia 2017

Mama chorego chłopca nie ma wątpliwości, że podjęła najlepszą decyzję.

Christian Buchanan

Współczesna medycyna pozwala na wczesne wykrywanie wad rozwojowych płodu. Nie tylko po to, by dać matce możliwość usunięcia uszkodzonej ciąży. Kiedy w 23. tygodniu Lacey Buchanan dowiedziała się, że jej syn nie rozwija się prawidłowo - nawet nie brała tego pod uwagę. Postanowiła o niego walczyć, a jej miłość i upór dziś inspirują miliony rodziców na całym świecie.

W czasie badania USG lekarze zdiagnozowali u dziecka rozszczep wargi. Wyniki kolejnych badań były jeszcze mniej optymistyczne. Okazało się, że rozszczepione jest również podniebienie. Twarz maleństwa była podzielona na dwie części. Pomiędzy nimi powstał ogromny ubytek. Stwierdzono także, że chłopiec przyjdzie na świat bez oczu.

Praktycznie nikt nie dawał mu szans na przeżycie…

Zobacz również: Zrozpaczeni rodzice pokazują swoje dzieci urodzone z bezmózgowiem (Nigdy nie zobaczysz czegoś równie poruszającego)

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (22)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-28 09:24:24

Piękny wyraz samolubstwa - chcę mieć dziecko i urodzę choćby nie wiem jak chore i zdeformowane by było. Zawsze się zastanawiam co mają w głowach takie osóbki jak ta kobieta. To dziecko nigdy nie będzie miało normalnego życia, zawsze będzie wytykane palcami i zależne od innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
sbz
(Ocena: 5)
2017-03-25 21:25:55

czy to nie powod, zeby cos zrobic z tymi, ktorzy wytykaja palcami? nie tylko to dziecko...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-26 22:01:39

Ja bym nie dała rady wychowywać takiego dziecka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimka
(Ocena: 5)
2017-01-26 21:41:22

Nie wiem jak wy, ale ja nie chciałabym tak żyć... Matka to matka, sama dokonała wyboru, że je wychowa. Ale dziecko nie ma wyjścia i musi z tym żyć. Owszem zdarzają się przypadki, że ludzie z dużą niepełnosprawnością radzą sobie świetnie i są bardzo silni jak Nick Vujicic bez rąk i nóg. Ale ja raczej nie dałabym rady...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-26 14:45:18

Dla mnie to okrutne , jezeli ktoś mówi, że ona "powinna" usunąc dziecko.... Kim są ci ludzie, że uważają, że ona powinna zabić dziecko? W glowie się to nie mieści...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
niepełnosprawna
(Ocena: 5)
2017-01-25 21:15:29

Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy uważają że aborcja w takim wypadku to najlepsze rozwiązanie. Serio sama jestem osobą niepełnosprawna i radze sobie sama w życiu mam prace skończyłam studia wychodzę za mąż. Niepełnosprawna jestem od urodzenia i moja mama zdecydowała się nie urodzić i wychować nawet nie wiecie jak wielką jest moja wdzięczność i miłość do rodziców rodzeństwa. Lekarze mówili mojej mamie ze na pewno urodze się również z upośledzeniem umysłowym urodziłam się normalna. Niepełnosprawność czy paskudny wygląd to nie wszystko. Może jest dużo ciężej w życiu ale za to każdy krok na przód sprawia ogromną satysfakcję radość i dumę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-26 01:23:06

Też masz zdeformowaną twarz i wymagasz opieki rodziców 24/7? Nie jesteś w stanie sama się najeść czy skorzystać z toalety, a po śmierci opiekunów trafisz do przytułku i będziesz żyć wegetując na łóżku do końca swojego życia?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-26 09:18:23

Chłopak ma zdeformowaną twarz i z tym nigdy nie będzie mu lekko. Ale to, że jest niewidomy wcale nie oznacza, że będzie wymagał opieki 24h na dobę! Niewidomi świetnie sobie radzą w życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-28 19:07:52

Podpisuję się pod tym co napisała wyżej osoba z niepełnosprawnością. Ja też jestem niepełnosprawna i moi rodzice wiedzieli, że urodzę się chora, w drugim trymestrze ciąży, kiedy jak to "lekarze" mówią nie jest jeszcze "za późno". Też miałam nie chodzić i być osobą niesamodzielną. Okazało się, że jestem samodzielna, wykształcona, piszę doktorat. Niestety lekarze nie są bogami i nie przewidzą w jakim stanie będzie człowiek urodzony z jakąś wadą. Dlatego przerażają mnie stwierdzenia miernych lewaków, że ludzie rodzący chore dzieci są zwyrodniali i są egoistyczni. Wiecie ile rzeczy w życiu ominęło rodziców chorych dzieci? Imprezy, kariera, podróże... Tego z chorym dzieckiem jest ciężej doświadczyć. Do tego dochodzi mniej pieniędzy na przyjemności bo leczenie i rehabilitacja chorego dziecka kosztują ogromne pieniądze. Czy to jest egoizm? Czy to jest zwyrodnienie? Otóż nie, to jest właśnie człowieczeństwo. Kiedyś to faszyści ze środowisk skrajnie prawicowych byli za eugeniką i czystością gatunku. Dzisiaj to lewica coraz częściej wypowiada tak okrutne słowa i domaga się aborcji, bo nie chce rodzić "potworków".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-25 20:39:57

Pf, bo jest egoistką. I to skończoną i zepsutą do cna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-25 19:47:24

Nie osadzam, ponieważ ona podjela taka decyzje. Chyba wiedziała na , co się decyduje i bedziew musiala cale swoje zycie poswiecic na wychowanie i opieke swojego dziecka .Od takich decyzji nie ma już odwrotu .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-25 11:17:28

Biedny chłopiec... co on ma za życie? nie dość, że jest zdeformowany to jeszcze bez oczu :( Wolałabym żeby mnie mama usunęła niż taką urodziła! Ta kobieta zrobiła mu ogromną krzywdę, skazała na straszne cierpienie! CIEKAWE CZY SAMA CHCIAŁABY TAK ZYC? Wątpię W takich przypadkach aborcja jest najlepszym rozwiązaniem. Co innego zespół Downa bo takie dziecko może w miarę normalnie żyć ale takie???? A co jak ona umrze, zostanie sam na pastwę losu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-25 12:08:34

Z tego co wywnioskowałam z artykułu to chłopiec intelektualnie rozwija się normalnie. Fakt, nigdy nie będzie widział, ale wyobraź sobie, że niewidomi mogą żyć jak inni- pracować, mieszkać bez rodziców, spełniać marzenia. A osoba z zespołem Downa wymaga opieki do końca życia. Poza tym ta kobieta miała prawo podjąć taką decyzję. Na szczęście nie wszyscy są tak ograniczeni jak ty....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-25 19:00:07

Jednak co innego jak ktoś jest tylko niewidomy, a poza tym ma wszystko w porządku jak na przykład śpiewak Andrea Boccelli a co innego jak ktoś rodzi się z całkowicie zniekształconą głową lub twarzą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-25 09:36:35

Ja tylko się dziwię, czemu lekarze lepiej go nie zoperowali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-25 08:48:07

Zgadzam się z poprzednimi komentarzami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz