Najbardziej irytujące błędy, jakie popełniają MŁODZI OJCOWIE

26 Lutego 2018

Mają problem z przebieraniem dziecka, zmienianiem pieluchy, kąpielą malucha...

niedoświadczony ojciec

Mężczyzna, który po raz pierwszy zostaje ojcem jest tak samo zdezorientowany jak świeżo upieczona mama. Dziecko jest małe, a jedyna forma komunikacji, jaką podejmuje to krzyk, płacz, ewentualnie śmiech. Tak więc oprócz strachu, że zrobimy mu krzywdę nieopatrznym ruchem, dochodzi przerażenie, bo nie wiadomo, czego maluch potrzebuje. Faceci najczęściej zdają się pod tym względem na swoje partnerki. Nie zmienia to jednak faktu, że ojcowie często i chętnie angażują się w opiekę nad potomkiem. Rzecz jasna wśród wielu czynności jedne są mniej, a inne bardziej lubiane.

Faceci, tak jak kobiety, popełniają przy opiece nad dzieckiem mnóstwo błędów. Można wymienić takie, które zdarzają się najczęściej.

Jeżeli ty i twój facet właśnie zostaliście rodzicami, pamiętaj, aby nie angażować go w te sprawy bez uprzedniego przygotowania. Mężczyzna może wówczas bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Ubieranie dziecka

Jeżeli porównamy kończyny dziecka z ręką jego taty, zobaczymy ogromną różnicę. Dlatego faceci boją się ubierać dzieci. Ich ręce i nogi są kruche. Podczas zakładania rękawów oraz nogawek trzeba wykazać się niesłychaną cierpliwością i delikatnością. Wrzaski i wiercenie się niemowlęcia nie pomagają. Ubieranie dziecka sprawia, że wielu ojców oblewa się potem już na samą myśl o tym.

Kąpanie malucha

Pod tym względem problem jest taki sam jak w przypadku ubierania. Dziecko jest małe i kruche, więc kąpanie go nie jest łatwe. Poza tym maluch nie leży w pozycji nieruchomej, ale macha rączkami, wije się i chlapie wodą. Ojcowie boją się, że zrobią mu krzywdę. Kolejna obawa, która nie jest im obca to odpowiednia temperatura wody. Mężczyźni są przerażeni, ze mogą poparzyć dziecko albo że woda będzie za zimna.

Zobacz także: „Facet mnie rzucił, gdy zaszłam w ciążę. Teraz chce wrócić i grać dobrego tatusia...” (Historia Karoliny)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-27 22:42:42

Moj mąż to wszystko umie i nie róbcie z facetow takich kalek!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 08:17:56

A mlode matki skad maja wiedziec jak sie zajac maluchem? Tez nie wiedza, szczegolnie jesli np rodzice nie zyja albo dziadkowie i nikt nie nauczy. Wszystkiego ucza sie instynktownie. Tak samo faceci. Juz nie robcie z nich jakichs debili. Ok maja toche inne myslenie niz kobiety ale nie sa uposledzeni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 08:02:08

co to za obrzydliwie seksistowski artykuł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 00:56:12

Nie róbcie z facetów ostatnich gamoni, tak może było 30 lat temu, teraz mężczyźni radzą sobie z dziećmi równie dobrze jak matki. Nie znam młodego ojca, który miałby problem, z którąkolwiek z tych czynności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1