Będą urlopy rodzicielskie dla babć

26 Stycznia 2009

PO i PiS mają pomysły, jak zachęcić kobiety do rodzenia dzieci.

Będą urlopy rodzicielskie dla babć

Dwie najpopularniejsze partie polityczne w Polsce - PiS i PO - zaprezentowały swoje pomysły, jak skłonić Polki do posiadania dzieci, a przy tym nie spowodować katastrofy demograficznej.

Projekt partii Jarosława Kaczyńskiego zakłada bezpłatne urlopy wychowawcze dla pracujących babć i dziadków. Rodzice dziecka nie musieliby wydawać pieniędzy na opiekunki. Co prawda, dziadkowie za czas urlopu nie dostawaliby pieniędzy, ale okres ten byłby wliczony do stażu emerytalnego. Mieliby też opłacone wszystkie składki ZUS.

Zupełnie inną propozycję przedstawiła partia rządząca. W projekcie PO powstaje nowy termin - opiekunka rodzinna, która w czasie urlopu macierzyńskiego zajmowałaby się swoimi dziećmi i pociechami sąsiadów. Państwo by jej za to płaciło i nadzorowało, czy należycie sprawuje nad maluchami opiekę.

Pomysły PO i PiS, które przedstawiła „Gazeta Wyborcza", są tyleż nowatorskie, co nieprzemyślane. Państwo powinno zacząć od naprawienia obecnej sytuacji. Nie dziwne, że kobiety boją się ciąży i porodu, skoro słyszą historie z sal porodowych o bólu, cierpieniu, braku należytej opieki lekarskiej, a za wszystkie rzeczy trzeba słono płacić.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (43)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-12 11:10:00

Czy nasi rządzący zastanowili sie nad skutkami finansowymi dotykającymi tych dziadków. Czym według nich przez okres urlopu Ci ludzie mają opłacać swoje zobowiązania finansowe (rachunki, ogólnie za życie), czy może w tym wieku mówię tu o dziadkach scisła dieta jest wskazana. A może nasi rządzący (Kaczyński, Tusk) zapomnieli dodać iż to oni w czasie takiego urlopu będą finansowac osobiście babcię lub dziadka przebywającego na urlopie rodzicielskim. Jak tak, to jestem za!!!! W innym przypadku BZDURA!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-08 21:21:00

jejku a to dla tatusiów a to dla babć jeszcze tylko dla dziadziusiow i reszty rodziny cieżarnej i nie badzie ludzi do pracy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-09 11:20:00

MOIM ZDANIEM NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE BYŁO BY TAKIE :ŻE BY TO MATKA RODZONA MOGŁA SIĘ OPIEKOWAĆ DZIECKIEM DO 3 LAT. TZW. WYCHOWAWCZE OCZYWIŚCIE PŁATNE TAK JAK NA MACIERZYŃSKIM.PÓŻNIEJ TO DZIECKO MOŻE IŚĆ DO PRZEDSZKOLA >A MAMA WTEDY MOGŁA BY WRÓCIĆ DO PRACY !!!!!!!!!!!!PIS I PO POWINNI TO W TAKI SPOSÓB ROZWIĄZAĆ TEN POMYSŁ(A NIE OBARCZAĆ DZIADKÓW CZY TEZ INNYCH!!!NIE KAŻDY DZIADEK CZY BABCIA CHCĄ WYCHOWYWAĆ SWOICH WNUKÓW>>A MY DZIECI NIE MOŻEMY ICH DO TEGO ZMUSIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-03 21:34:00

po 1. jeżeli kobieta decyduje się na dziecko, to urodzi je bez względu na ten cały urlop macierzyński. po 2. jeżeli kobieta nie chce dziecka, nie zdecyduje się na poród mimo owych urlopów. po3. może to jest i pomocne, ale przepraszam bardzo, kto ma pracować? sąsiadkom też będą przydzielać urlopy, bo może koleżanka z naprzeciwka będzie potrzebowała opiekunki na godzinkę? a robić nie ma komu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-29 19:33:00

ja mam 23 lata i ani myślę o dziecku (choć bardzo bym chciała mieć takiego maluszka) a to dlatego ze nie skończyłam studiować i nie mam pracy jak skończę studia i znajdę pracę z której będę mogła utrzymać siebie i dziecko to wtedy o tym pomyśle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-28 19:28:00

tacy mądrzy to niech sobie sam te dzieci rodzą ; ]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-28 13:50:00

Co z tego, że Polki będą rodzić dzieci, skoro nie ma miejsc dla nich w szpitalach i matki z noworodkami muszą leżeć na korytarzach?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-27 22:15:00

a kobiety to sa maszynki do rodzenia dzieci oszaleli ta wladza juz im w lep uderza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-27 20:41:00

[quote="Gosc"]A co to do cholery OPIEKUNKA RODZINNA?! Jak można zaufać jakiejś obcej babie??! I niby Państwo będzie nadzorowało jej pracę?? KUrwa w jaki sposób?! moim zdaniem też ten pomysł jest do kitu, ponieważ nie wyobrażam sobie wychowywania mojego maleństwa i jednocześnie opieki nad dziećmi sąsiadów ;/[/quote] buuuu glupia... brak slow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-27 20:40:00

[quote="Gosc"]Po co więcej ludzi?! Niedługo bedzie przeludnienie, a w 2012 i tak koniec świata xD[/quote] Euro w Polsce i na Ukrainie to nie koniec świata:P damy rade!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz