Ach, te dzieciaki! Jedzą za SŁODKO, za TŁUSTO, za DUŻO. Jak je powstrzymać?

21 Marca 2012

W ulubionych dziecięcych przysmakach kryje się chemiczna trucizna.

Dieta dla dziecka

Jeszcze do niedawna standardowym posiłkiem dla dzieci była kanapka, woda do picia i jabłko. Dziś sklepy zalewają nas tysiącami produktów przeznaczonych specjalnie dla maluchów. Czy takie jedzenie jest zdrowe? Okazuje się, że niekoniecznie!

Najnowsze badania organizacji Foodwatch wykazały, że produkty oferowane dzieciom zawierają zbyt dużo tłuszczów, cukru i soli. Pełno tutaj również środków konserwujących, sztucznych barwników i polepszaczy smaku.

Czekoladowe kuleczki zbożowe, słodkie rogaliki, paluszki rybne w kształcie dinozaurów – poza pięknymi, kolorowymi opakowaniami i wyrazistym smakiem, nie mają w sobie nic wartościowego.

Specjaliści od reklamy robią jednak wszystko, aby zachęcić rodziców i dzieci do kupowania towarów. Kuszą więc maluchy darmowymi zabawkami, umieszczają na opakowaniach wizerunki bohaterów z kreskówek. Nikt jednak nie informuje, że produkty te nie nadają się na zdrowy, pełnowartościowy posiłek i powinny raczej pełnić rolę przekąski.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Polacy obżerają się w przydrożnych budkach! Bo "szybko, tanio i smacznie"

Kebab to polskie danie narodowe numer jeden. Co jeszcze można odnaleźć w naszym menu?

Ile % mięsa jest w parówkach ze stacji benzynowych? (Do tych danych naprawdę ciężko było dotrzeć!)

Więcej tego nie tkniecie. Mięso? Jakie mięso?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-31 16:46:19

AhkwMh mpcoebespxrm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 12:01:42

GbCtBN samvoqdjhypk

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 08:10:45

A wonderful job. Super hlpeufl information.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 21:26:38

Ameryki nie odkryliście tym artykułem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-22 21:41:53

właśnie!!! ja tu weszłam tylko po to zeby dowiedziec sie'' jak je powstrzymac'' !!!!!!!!! jak narazie niewidze odp. na moje pytanie-.- a powinno być ! chyba że papilot zadaje je nam , a my mamy sb sami odpowiedzieć!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 18:40:30

ja od zawsze wcinam głównie słodycze w ciągu dnia, jestem od nich zwyczajnie uzależniona, ale nie tyje od nich ani nie mam żadnych innych problemów w związku z tym więc nie zanosi się na to żebym miała to zmienić:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 09:34:24

Sranie w banie, my rodzice uczymy dzieci co dobre a co złe. Naucz dziecko od małego, że kupa nie śmierdzi albo zamień dzień dobry na brzydkie słowo, nauczy się i tak zostanie. Jeśli dziecko będziemy uczyć co dobre ono samo w sobie wyrobi taki nawyk. To my a nie inne dzieci uczymy nasze potomstwo wszystkiego. Skoro nauczymy go złego albo będziemy ignorować złe zachowanie czy odżywianie ono będzie myślało , że tak jest w porządku. No ludzie odrobina chęci i zadowolenia z tego, że ma się dziecko ;) Ja sama robię ciasteczka, ciasta, wszystko ma być zdrowe. Żadnych niezdrowych czekoladek i batoników. Owoce, warzywa, w różnej postaci. Zdrowe zupki, mięsko. A zachowanie ? Trzeba tego uczyć od podstaw, to nic prostszego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 10:56:24

widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania :) artykuł nie jest o tym, że rodzice nie dbają o dzieci, tylko o tym, że producenci tzw. produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego (tutaj żywność dla dzieci i niemowlaków) oszukują konsumentów promując swoje produkty jako idealne dla dzieci, a w rzeczywistości wcale się dla nich nie nadające. weźmy np. popularną granulowaną herbatkę dla niemowlaków.....czy ktoś czytał jej skład?? jakieś 95% to cukier!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 20:33:11

Zgadzam się, że dziecko wzoruj się na tym co widzi najczęściej. Ja na przykład pierwszy raz spróbowałam chipsów w wieku sześciu lat, w przedszkolu i wydały mi się ohydne. Teraz co prawda lubię, ale musiałam się przyzwyczaić bo to właśnie w domu nabyłam większość nawyków żywieniowych i upodobań.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 01:39:37

srsly, do niedawna posiłkiem dla dzieci była kanapka, woda do picia i jabłko? z tego co wiem to jakoś w Polsce 'trend' picia wody nigdy za bardzo się nie przyjął

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 08:54:53

To chyba w Twoich kręgach. Z tego co zauważyłam, większość dzieci pije wodę, młodzież i dorośli też. Na szcześćie sposób żywienia Polaków sie zmienia. Najgorzej jest z zatwardziałymi osobami w wieku średnim i średnim+, stare przyzwyczajenia biorą górę i schab, kopiec ziemniaków z okrasą musi być, bleee

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 09:38:59

ten schab i kopiec ziemniaków to o wiele zdrowsza dieta niż STOSOWANE przez wielu diety wegetariańskie (podkreślam słowo stosowane, bo jeśli taką dietę ułoży WYKSZTAŁCONY dietetyk to zaspokaja ona prawie wszystkie potrzeby żywieniowe organizmu). I dzieci nie piją wody. Częściej soki, napoje i inne takie. Pauperyzacja moralno-obyczajowa młodzieży pociąga za sobą również złe nawyki żywieniowe i to sie nie zmieni, a jedynie będzie gorzej, bo rodzice nie będą wychowywali dzieci lepiej, a gorzej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz