90% rodziców klnie przy dzieciach!

17 Lutego 2009

W badaniu przeprowadzonym na 11-latkach okazało się, że zasób słownictwa niektórych z nich jest bardzo duży, a paleta przekleństw bardzo szeroka.

90% rodziców klnie przy dzieciach!

Dzieci bardzo szybko się uczą, przejmują z otoczenia zachowania, słownictwo, gestykulację. Jak duża jest siła oddziaływania takich obserwacji, pokazują badania przeprowadzone przez brytyjską „Kampanię Uprzejmości".

Rozmawiano z trzema tysiącami 11-latków. Okazało się, że większość z nich klnie codziennie. Jako przyczynę tego stanu rzeczy podali fakt, że podobnie robią ich rodzice.

Jednej trzeciej Dzieci nie podobały się takie zachowania i prosiły rodziców o temperowanie języka. Tylko połowa z upomnianych przejęła się prośbą swoich pociech.

Według szefa "Kampanii Uprzejmości", Petera Foota, odpowiedzialność za słownictwo Dzieci powinni wziąć na siebie rodzice i nie zostawiać tej sprawy nauczycielom:

„Potrzebujemy, by rodzice dobrze wychowali swoje Dzieci, ze wszystkimi "proszę" i "dziękuję", zanim te pójdą do szkoły. Nie wolno tego zostawić nauczycielom".

Obserwacje na temat poziomu języka w Wielkiej Brytanii nie różnią się od tych w Polsce. Podobnie jak na Wyspach, niektórzy ludzie nie umieją w naszym kraju zbudować zdania, w którym nie byłoby choć jednego słowa na "k" (u Anglików takim słowem jest "fuck").

Dziecko, szukając wzorców, sięga po te, które ma najbliżej - podpatruje, jak odzywa się mamusia, tatuś, jak ze sobą rozmawiają, a potem swoje obserwacje przekłada na własne życie.

Zobacz także:

Trzynastolatek został ojcem!

Szokujący pamiętnik córki pedofila!

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (119)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 13:20:49

POdziękujcie; Urbanowi, Końdratowi, Pazurze, Koterskiemu, lindzie, i tysiącom innych palantów którzy skurwili naszą kulturę zastępując ją ściekiem. Jesteście na tyle głupi by wszystko dac sobie wmówić.Daliścier się cioty wyjebać przez komucha.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 13:17:42

ich wychowuje, peja i inne oszczymury, z polskiej kultury czerpią garściami wystarczy ze oglądają polskie filmy. Nie potrafiliście polaczki skorzystać z wolności słowa jak spadł sowiecki kaganiec.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 21:39:00

[quote="Gosc"]czy nie ma wiekszych problemow z dziecmi i mlodzieza niz wulgaryzm??[/quote] To chyba jest poważniejszy problem niż wasze ,,zakleszczenia'' :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 21:37:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] o bosh ja klne przy dzieciaku i dobrze niech sie uczy :):P[/quote] taaaa......[/quote] Myślisz, że to dobra nauka?! Na dżentelmena ani na damę niestety nie wyrośnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 21:35:00

Ja nie chcę żeby moi rodzice tak się do mnie odzywali i pomimo moich uwag oni się ze mnie wyśmiewają i mają te swoje słowa gdzieś... Ja nie przeklinam i nie chcę słuchać takich rzeczy.Bo do czego jest nam potrzebna pani stojąca pod latarnią w środku zdania lub jeszcze inne tego typu słowa. Wystarczy mi, że widzę bachory w kapturkach, którzy tak się odzywają i palą, żeby pokazać jacy są dorośli...:/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-23 21:34:00

o K**rwa do uja co to za ujskie tematy ? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-10 15:57:00

cały świat klnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-09 15:46:00

[quote="Gosc"]O.M.G jak ja miałam 10 lat to już wszyscy u mnie w klasie klneli i ja też i nadal to robie i dede!...i nie dla popisu ale z nerwów ;/[/quote] ehee. kiedy miałam 10 lat, też u mnie wszyscy w klasie klnęli ^^ kilka osób może dla popisu, ale większość, ja też np. z nerwów ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-31 15:27:00

[quote="Gosc"]o bosh ja klne przy dzieciaku i dobrze niech sie uczy :):P[/quote] taaaa......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-29 14:02:00

No proszę.... moi rodzice nie klną. NIGDY nie słyszałam z ich ust przekleństwa. A mam 23 lata, z czego 20 mieszkałam na stałe w domu. Sama też zamierzam powstrzymywać się przy moich dzieciach, mimo tego, że zdarza mi się od czasu do czasu przekląć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz