13-latka z Chojnic urodziła dziecko. W ciążę zaszła z 20-latkiem! (Naturalny poród trwał tylko 40 minut)

25 Listopada 2016

Publicysta Tomasz Terlikowski cieszy się, że nie usunęła ciąży.

Kilka tygodni temu cała Polska żyła sprawą 12-letniej mieszkanki Kielc, która zamiast rozpocząć naukę w kolejnej klasie szkoły podstawowej, trafiła na porodówkę. W ciążę zaszła już w 5 klasie. Ze względu na dobro jej i dziecka, nie ujawniano zbyt wiele szczegółów. Lekarze przyjmujący poród zdradzili jednak, że dziewczynka nie za bardzo wiedziała, co się z nią dzieje. Z uwagi na nie do końca rozwinięte ciało, konieczne było cesarskie cięcie.

Dziecko urodziło się zdrowe, a jego stan od początku określano jako dobry. Trudno jednak przewidzieć, czy będzie rozwijało się prawidłowo. Jego mama jest tak młoda, że z czasem mogą pojawić się różnego typu wady rozwojowe. Później wyszło na jaw, że ojcem maleństwa jest prawdopodobnie 29-latek.

W ostatnich dniach w Chojnicach (woj. pomorskie) sytuacja się powtórzyła.

Zobacz również: SZOK: W Kielcach 12-latka urodziła dziecko! Zaszła w ciążę w 5 klasie podstawówki!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (20)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-30 01:54:34

Dlaczego uważacie, że Polki są głupsze od polityków i księży? W innych krajach europejskich społeczeństwo tak nie uważa i pozwala kobitom decydować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 01:18:45

Więcej religii, nagonki na antykoncepcję i straszenia aborcją, a mniej rzeczowej edukacji seksualnej, nauki o seksualności, fizjonomii i fizjologii człowieka, a takie informacje będą naszą codziennością i przestaną zaskakiwać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 01:59:51

Serio?? Uważasz, że 12- czy 13-latka sama chciała seksu? I że powinna stosować antykoncepcję, to wtedy "problemu" by nie było? Jak czytam właśnie takie komentarze, to się zastanawiam, dokąd ten świat zmierza... Poza tym religia zabrania stosunków przedmałżeńskich, a tak młoda dziewczynka z pewnością żoną być nie może (przynajmniej w naszym kraju).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 17:09:10

A co niechciałaby? I nie wiedziałaby o antykoncepcji? Dzieciaki wiedzą teraz więcej niż nam się wydaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 21:41:47

Jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć...Może jakby była te 2-3 lata starsza mogłabym ją uznać za "chętną małolatę", ale taka dziewczynka to jest jeszcze prawie dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 01:32:51

odpowiadam: ja straciłam dziewictwo w wieku 14 lat, ALE rodzice oraz szkoła (tak szkoła i zajęcia tzw wychowania seksualnego) uczuliły mnie i nauczyły jak się zabezpieczać czego skutkiem mamą zostałam w wielu 29 lat. Moja mama rzeczowo wyłożyła mi chyba wieku 12 lat zasady i metody antykoncepcji i zajęcią (koniec lat 90) z seksuologiem, ginekologiem i psychologiem w mojej wiejskiej szkole spowodowały, że nie byłam głupią gąską czekającą jedyne na to co facet ma do zaoferowania. Nikt nikogo do niczego nie namawiał, ale przynajmniej dziewczyny znały jakąkolwiek alternatywę. Jestem naprawdę wdzięczna mamie i mojej nauczycielce biologii. Chciałabym żeby młode dziewczyny miały dostęp do wiedzy o swoim ciele, swojej fizjologii i mogły same o sobie decydować, bo dlaczego miałby za nie decydować kler czy politycy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 15:08:46

A czy księża albo politycy przychodzą do Twojego domu i mówią Ci, jak masz żyć? Zresztą, będąc członkiem danej wspólnoty religijnej lub państwowej musisz respektować zasady, jakie w niej panują. Poza tym- miałaś 14 lat, więc Twój ówczesny "partner" dopuścił się czynu zabronionego współżyjąc z Tobą. Z ciekawości zapytam- czy Twoja mama wiedziała o tym?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 16:20:48

Teraz dzieciaki wiedzą wszystko. Najważniejsze aby rodzice uświadamiali swoje dzieci o konsekwencjach związanych z seksem i rozmawiali z nimi o antykoncepcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 17:11:06

Właśnie widać, jak "wiedzą wszystko"... Gdyby były takie mądre, nie byłoby tak jak jest. Poza tym wątpię, żeby 12-13-latka robiła to z własnej woli albo żeby jej działanie nie było wynikiem jakiejś manipulacji. Rodzice powinni przede wszystkim poświęcać więcej uwagi swoim dzieciom, okazywać im miłość i wychowywać je, a nie przerzucać ten obowiązek na szkołę i internet. Dla mnie to byłaby porażka (i to ogromna), jeśli moja córka straciłaby dziewictwo wcześniej niż w wieku tych 17/18 lat, w dodatku z jakimś przypadkowym chłopakiem albo po krótkim czasie znajomości. Albo gdyby mój syn traktował dziewczyny przedmiotowo jako obiekty do "zaliczania". Przede wszystkim- seks to nie jest zabawa ani nie jest niczyim obowiązkiem go uprawiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 14:46:15

Tak księża i politycy przychodzą do mnie do domu i mówią mi jak mam żyć, czego dowodem jest beznadziejna ustawa antyaborcyjna nazywana o zgrozo "kompromisem" czy te hece z dostępem do antykoncepcji awaryjnej, już niedługo będzie przymus rodzenia dzieci bez głów za promocyjną cenę 4 tys. oraz coraz to większe problemy z dostępem do antykoncepcji z równoczesnym kłamliwym przekazem dla młodych dziewczyn, że jest ona szkodliwa, niemoralna i wstydliwa, jedynie rodzenie dzieci jest spoko, a seks to w ogóle jest obrzydliwy i ma służyć jedynie poczynaniu dzieci. Nawet po wpisach na tym forum widać jak niektóre dziewczyny mają wyprane mózgi- zamiast same o sobie decydować i wierzyć, że są mądre, to wolą żeby utrudnić sobie np. dostęp do pigułek czy żeby politycy im zakazywali aborcji, bo przecież same nie wiedzą co mają robić i trzeba je trzymać króciutko. Dla mnie to nielogiczne, że kobiety nie chcą stanowić same o sobie tylko wolą zakazy i nakazy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 15:58:34

Kompromis funkcjonuje od prawie 24 lat, nie jest zatem niczym nowym. Nikt nikogo nie zmusza (zresztą zgodnie z kompromisem), żeby rodzić dziecko upośledzone. Jeżeli komuś się nie podobają reguły panujące w danym kraju, może go opuścić- droga wolna ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 00:24:54

I takie własnie gąski wmawiają wszystkim, że tylko w Polce kobiety są głupsze i ich życie mniej warte niż np. takie Niemki, Brytyjki czy Słowaczki i tylko one w Europie nie mogą o sobie decydować- wstyd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 13:17:20

W 100 zgadzam się z komentarzami z 2016-11-28 14:46:15 i 2016-11-29 00:24:54. Kocham osobę, która to napisała! Dokładnie tak jest: Polki to niewolnice, którym można było wmówić, że ciąża to kara za seks, że seks jest zły, że antykoncepcja jest zła, a np. kobieta walcząca o alimenty to wredna baba, która prześladuje "biednego" chłopa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 21:03:42

Niech się nauczą myśleć głową, a nie kroczem, to może będą mądrze decydować o sobie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 21:12:17

A ja myślę, że niektóre Polki są zepsute... zwłaszcza takie, dla których "wolność" i "decydowanie o sobie" to możliwość pozbawienia życia rozwijającego się w nich organizmu, tak po prostu- na życzenie. Obecny kompromis jest kompromisem trudnym, ale słusznym- dotyczy sytuacji podbramkowych, w których aborcja nie jest zazwyczaj traktowana jak zabieg u kosmetyczki. Nikt nie mówi, że seks jest zły- jeżeli decyduje się na niego dwójka odpowiedzialnych, kochających się ludzi. A ciąża nie jest "karą", tylko możliwą konsekwencją pójścia we dwoje do łóżka- to jest najprostsza biologia, i dziwię się, że dorosłe kobiety tego nie rozumieją.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 23:10:26

Czyli uważasz, że kobieta która ma już 4 dzieci i mieszka w dwupokojowym mieszkaniu powinna się rozstać z mężem, bo seks jest już nie dla nich (antykoncepcja zawodzi)? Jasne lepiej z seksu rezygnować w ogóle i żyć w białym małżeństwie,, bo kościół tak chce jak się jest biednym lub słabego zdrowia, bo sobie faceci w sutannach tak wymyślili i garstka sfrustrowanych bab w internecie. Takie rzeczy tylko w zacofanej Polsce, bo wszędzie indziej na świecie podejście do seksu jest normalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 23:23:42

Ależ kobiety myślą głową i dlatego 5 milionów kobiet wg danych CBOS miało do czynienia w swoim życiu z aborcją (czy to za komuny, czy później za granicami tego durnego kraju). Ok. 5 milionów Polek pokazało, że mają w nosie takie zakłamane dewoty jak co poniektóre z was i sukienkowych, co się pieprzą po kątach (nierzadko z dziećmi), a później udają świętych żyjących w celibacie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 23:37:01

Koleżanka mojej mamy miała męża alkoholika, który brał co chciał jak był nawalony czego skutkiem urodziła mu 11 dzieci. Niekt nie chciał jej podwiązać jajników, bo to nielegalne w katolandzie, a co do antykoncepcji, to nie wiem co poniektóre mądre chciałyby jej zaproponować, bo dochodu na rodzinę miała ok 2 tys. zł, a prezerwatywę to jednak trudno gwałcicielowi zaproponować. Takich kobiet są dziesiątki tysięcy zwłaszcza w małych wioskach i miasteczkach. Żal kobiet i ich dzieci, które wychowują się w ubóstwie i patologii. Co poniektóre świętojebliwe zapewnie napiszą, że takie kobiety myślą kroczem a nie głową. Normalnie aż dziwne, że w XXI wieku ludzie są tak ograniczeni, krótkowzroczni i mało empatyczni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-25 17:42:27

Ja nie wiem co te dzieciaki mają w tych głowach. Jak ja miałam 12-13 lat to nawet nie myślałam o tym by pójść z kimś do łóżka. Nie wiem czy to rodzice nie rozmawiają z dziećmi o sekse czy co. Ja w tym wieku wiedziałam o takich rzeczach. Jakaś paranoja. Najlepsze jest to, że w tv mówią,że ona sama tego chciała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gość
(Ocena: 3)
2016-11-25 16:47:12

Terlikowski to idiota !!!! Jak mona mowic ze po aborcji u takiego dziecka moze byc trauma itd a po urodzeniu nie ? :o w ogole to co on mowi jest chore ! Przynajmniej dla mnie. Skad on ma takie dziwne doswiadczenia ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz