Czy płacisz za siebie na pierwszej randce?

Opinie na temat tego, kto powinien płacić na spotkaniu, są podzielone.
Czy płacisz za siebie na pierwszej randce?
Fot. pexels
11.07.2024

Czy każdy powinien płacić za siebie na pierwszej randce? Na to pytanie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Jedni stwierdzą, że to rola mężczyzny i oznaka jego dobrego wychowania. Inni przypomną, że w czasach, kiedy tak ważne jest równouprawnienie, nie można oczekiwać od przedstawicieli płci męskiej, że koszty pierwszego spotkania wezmą wyłącznie na siebie. Kolejni odpowiedzą dyplomatycznie, że płaci ta osoba, która wyszła z inicjatywą randki.

Zobacz także: Mąż zawsze psuje nasze wakacje

„W moim przypadku zawsze płacił i płaci facet, nie toleruję płacenia na pół czy bym ja płaciła. Jestem kobietą i jeśli facet chciałby mnie zdobyć to niech się wykosztuje” – pisze jedna z internautek.

Inna z kolei stwierdza: „Mój facet zarabia tyle, co ja. Było by trochę dziwne, jakbym non stop na nim pasożytowała. Na początku raz czy dwa zapłacił on, potem zaczęliśmy płacić na zmianę. Ew. on płaci w restauracji, a ja robię jakieś większe zakupy”.

„Nigdy nie miałam problemu z płaceniem, ale z reguły mężczyźni, którzy zapraszali mnie na randki, chcieli sami płacić, a ja tam kłopotliwa nie jestem (przynajmniej z początku). Ale facet nie musi się wykosztować, żeby mnie zdobyć i takie podejście jest dla mnie okropnie materialistyczne. Spacer to też super randka i nie trzeba wydawać ani grosza i spierać się, kto płaci” – pisze kolejna.

A ty płacisz za siebie na pierwszej randce? Zagłosuj:

 

69 % tak
31 % nie

Polecane wideo

ZapytAI: Sztuczna inteligencja wygenerowała przystojnych mieszkańców 16 krajów
ZapytAI: Sztuczna inteligencja wygenerowała przystojnych mieszkańców 16 krajów - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 11.07.2024 11:58
Można za babę zapłacić jeśli będzie potrafiła się odwdzięczyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.07.2024 10:01
Nie wiadomo, czy pierwsza randka nie będzie zarazem ostatnią. Najlepiej więc niech każdy płaci za siebie, zwłaszcza na początku relacji. A przed ewentualnym ślubem obowiązkowo intercyza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie