Chcę przekłuć uszy 5-miesięcznej córeczce. Czy to dobry moment?

Alicja twierdzi, że lepiej załatwić to jak najszybciej.
Chcę przekłuć uszy 5-miesięcznej córeczce. Czy to dobry moment?
Fot. Pexels
26.06.2024

Doskonale pamiętam, jak wyglądało przekłuwanie moich uszu. Miałam wtedy 6 lat, czyli dość późno i boli mnie na samą myśl. Nie przypominało to zabiegu kosmetycznego, ale scenę prosto z rzeźni. Wiem, że polała się krew i jeszcze długo nawiedzały mnie z tego powodu koszmary. Chyba nic dziwnego, że chcę oszczędzić cierpienia własnemu dziecku. Moja córka ma już prawie 5 miesięcy i zastanawiam się, co zrobić.

Zobacz także: Mam wrażenie, że wszyscy wokół mają ciekawsze życie niż ja

Mam koleżankę, która potrafi to robić w przyjazny sposób, pistoletem albo cienką igiełką. Kilka sekund i po krzyku. Wiem, bo sama niedawno dorabiałam sobie kolejne dziurki.

Coraz poważniej myślę o tym, żeby zaprosić ją do siebie i poprosić o przekłucie uszu mojej córce. Wiem, że to trochę wcześnie, ale chyba lepiej załatwić to od razu. Doradźcie mamy, czy 5 miesięcy to odpowiedni moment na taki zabieg?

Alicja

19 % tak
81 % nie

Polecane wideo

Horoskop wakacyjny. Co przesilenie letnie oznacza dla Twojego znaku zodiaku?
Horoskop wakacyjny. Co przesilenie letnie oznacza dla Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 29.06.2024 15:35
Dlaczego dziecko nie może samo zadecydować czy chce mieć szpetne dziury w uszach do końca swojego życia?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.06.2024 14:09
Mogłaś od razu po urodzeniu dziecka, niech się udławi tymi kolczykami. Niektórym madkom to by się przydało odebrać prawa rodzicielskie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2024 12:53
Tak, to znakomity pomysł. Kretynko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2024 10:43
Pomijając ryzyko zakażenia, wyrwania kolczyka, zjedzenia go lub zahaczenia o coś uszy przekłute w tak młodym wieku to 0 szans na zarośniecie. Ja sobie zrobiłam kolczyki mając lat 17 (świadomie a do tego dziurki zarosły kiedy przestałam nosić 10 lat później) ale noworodek może nie chcieć ich mieć. Dziury zostaną. Po co to robić? To żaden ból, przebije za 10 lat jak będzie chciała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2024 09:48
Pistoletem rozrywać uszy niemowlakowi. Ty sobie lalkę urodziłaś, czy dziecko wychowujesz? Nie wiesz, jak to będzie się goiło na tak małym dziecku, nie wiesz, czy przez przypadek sobie nie wyrwie tego kolczyka i narobi więcej szkód. Będzie chciała kolczyki, to jako nastolatka czy dorosła pójdzie do salonu i sobie zrobi. Co to za obsesja, by kolczykować małe dzieci?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie