Mam wrażenie, że wszyscy wokół mają ciekawsze życie niż ja

„Czuję, że życie przecieka mi przez palce, a na starość nawet nie będę miała co wspominać”.
Mam wrażenie, że wszyscy wokół mają ciekawsze życie niż ja
Fot. Pexels
25.06.2024

Od dłuższego czasu czuję, że prowadzę nieciekawe życie. Wydaje mi się, że u innych dużo się dzieje, a u mnie dosłownie nic. Znajomi mają jakieś pasje, biznesy, ekstremalne podróże, swoje rodziny, a ja żyję z dnia na dzień. Od 10 lat w tej samej firmie, od kilku bez poważnego związku. Raz w roku jakiś wyjazd na wakacje. I to by było na tyle.

Nie wiem, czy inni myślą o sobie podobnie, ale ja czuję, że życie przecieka mi przez palce i na starość nie będę miała co wspominać. Słucham czasem, jak to wygląda u bliższych i dalszych znajomych. Jeden ma za sobą dwumiesięczną podróż po Azji. Inny buduje wymarzony dom. Kolejny wystartował ze swoim biznesem. Mam wśród przyjaciół nawet osobę, która wydała swoją książkę. Ja na tym tle wypadam słabo.

Zobacz także: Czekałam 5 lat, aż razem zamieszkamy. Po miesiącu kazał mi się wyprowadzić

Social media też wpędzają mnie w złe emocje, choć wiem, że tam sporo rzeczy jest zakłamanych lub przejaskrawionych. Ale jak widzę ludzi, którzy pokazują swoje pełne przygód życie, czuję, że coś mi umyka. Z jednej strony doceniam spokój, który mam, ale często przygnębia mnie moja własna bierność. Jeśli ktoś mnie pyta, co u mnie słychać, nawet nie wiem, co odpowiadać. Bo u mnie zawsze „po staremu”, bez żadnych fajerwerków.

Czujecie się czasem podobnie?

Beata

Czy masz wrażenie, że wszyscy wokół mają ciekawsze życie niż Ty? Zagłosuj:

45 % tak
55 % nie

Polecane wideo

Skandaliczne stroje Bianki Censori. Dlaczego Kanye West ubiera żonę w ten sposób?
Skandaliczne stroje Bianki Censori. Dlaczego Kanye West ubiera żonę w ten sposób? - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.05 / 5
gość (Ocena: 5) 26.06.2024 14:49
Jest takie przysłowie: "Wszędzie dobrze gdzie nas nie na".
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2024 18:41
Trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 25.06.2024 14:50
Może masz jakąś ukrytą pasję, którą wiele lat temu zakopałaś, bo najbliżsi Cię zniechęcili albo nie miałaś możliwości jej rozwijania? Ja po wielu latach wróciłam do śpiewania i muzyki. Można. Nawet jeśli jeszcze nie masz pasji, próbuj różnych aktywności i zajęć, chodź na warsztaty itd. Może dzięki temu odkryjesz, co Cię naprawdę kręci. Tylko trzeba zacząć. Zrobić pierwszy krok jest najtrudniej. Odważ się.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.06.2024 11:40
Hmmm no nie, ja mam ciekawe życie, ale jak wkrada się rutyna to jestem sfrustrowana. Na szczęście mój mąż też więc często wyjeżdżamy na jakieś citybreaki, tak co 3-4 miesiące. Albo chociaż na weekend gdzieś w Polskę. Polecam, można odetchnąć.
odpowiedz
qqłka (Ocena: 1) 25.06.2024 09:08
To prawda. Masz jedynie takie wrażenie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie