Opalasz się na balkonie? Możesz dostać mandat

Pod pewnym warunkiem...
Opalasz się na balkonie? Możesz dostać mandat
fot. Pexels/ Armin Rimoldi
12.06.2024

Sezon na opalanie się jest zdecydowanie rozpoczęty. Oczywiście, jeśli mamy taką możliwość, kąpiele słoneczne najlepiej przyjmuje się nad wodą. Jeśli jednak wakacje nad morzem czy jeziorem są raczej daleką perspektywą, a weekendowy wypad za miasto nie wchodzi w grę, witaminę D można łapać też na własnym balkonie. Ale uważaj – niekiedy można dostać za to mandat. Jak to możliwe?

Przeczytaj też: Lubisz podróżować w szortach? Pewien steward wyjaśnia, dlaczego to błąd

Kiedy można dostać mandat za opalanie się na balkonie?

Czy wiesz się, łapiąc promienie słońca na własnym balkonie możesz dostać mandat? Ale spokojnie, nie chodzi o zwykłe wystawienie się twarzą do słońca. Bikini raczej też nie powinno nikomu przeszkadzać. Problematyczne może być jednak leżenie topless na leżaku lub korzystanie z pogody w stroju Ewy…

Warto bowiem wiedzieć, że sąsiedzi mogą donieść na ciebie na policję lub straż miejską, jeśli łamiesz tego typu zasady funkcjonowania społecznego. Za opalanie się w negliżu odpowiednie służby mają więc prawo ukarać cię mandatem na podstawie art.140 Kodeksu Wykroczeń.

Wspomniany przepis brzmi następująco: "Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany".

Wiedziałaś o tym? Tak czy inaczej, tego typu opalanie najlepiej praktykować jedynie na plaży nudystów. A i oczywiście nie zapomnij o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej! 

Przeczytaj też: Jak często należy prać piżamę i zmieniać pościel? Niewiele osób zna te zasady

Czy opalasz się na swoim balkonie? Zagłosuj:

25 % tak
75 % nie

Polecane wideo

Francuzi mówią o niej l'ange, anioł. Twierdzą, że jest najpiękniejszą kobietą świata
Francuzi mówią o niej l'ange, anioł. Twierdzą, że jest najpiękniejszą kobietą świata - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 12.06.2024 12:46
A jeśli robisz lody na balkonie to tez mandat? Robisz lody w sensie, ze masz lodziarkę. Rozumisz jedna z drugą, frajerko?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie