Czy odejść od faceta po 10 latach? Każdy rok wygląda tak samo...

„Jeszcze rok temu czekałam na to, aż wreszcie mi się oświadczy, ale dzisiaj wolałabym nie usłyszeć tego pytania. Nie wiem, co bym mu odpowiedziała”.
Czy odejść od faceta po 10 latach? Każdy rok wygląda tak samo...
Fot. pexels (Nikolina)
31.05.2024

Jesteśmy razem od 10 lat, ale nie jesteśmy małżeństwem... Mam od 10 lat chłopaka i na razie nie zanosi się na to, żeby mój stan cywilny miał się zmienić. Kiedyś o tym marzyłam, ale przestałam. On nic nie mówi, to nie będę wychodziła na desperatkę. Jakoś się przyzwyczaiłam, chociaż mama bardzo mi się dziwi. Jak się nad tym zastanawiam, to nie wiem na co my czekamy. Mamy za co żyć, wesele nie musi być wielkie, więc mogłabym za niego wyjść chociażby jutro.

On twierdzi, że nie ma się do czego pchać, bo sama widzę, jak kończą małżeństwa. Rutyna, nuda i w ogóle nic ciekawego. I ucina temat. Ale nasze życie za bardzo się nie różni. Znamy się na wylot, już dawno się do siebie przyzwyczailiśmy. Nie ma mowy o ekscytacji i jakimś szalonym uczuciu. Jeszcze rok temu czekałam na to, aż wreszcie mi się oświadczy, ale dzisiaj wolałabym nie usłyszeć tego pytania. Nie wiem, co bym mu odpowiedziała.

Jestem nim już tak bardzo znudzona, że chyba nie widzę przed nami przyszłości. Może gdyby kilka lat temu zdecydował się na ślub... Teraz kojarzy mi się z takim byle czym. Jemu pasuje takie trwanie bez sensu. Ja marzyłam o rodzinie, ale z nim to się już chyba nie uda. Problemem jest dla niego sam ślub, a co dopiero mówić o dzieciach, przeprowadzce do większego mieszkania...

Nie, jemu jest dobrze, tak jak jest. Nie potrzebuje zmian. Pracuje, sypia ze mną, czasem rozmawiamy, na imprezach udajemy wielce zakochanych i tak to wygląda. Imprezach... Raz na rok zgodzi się gdzieś ze mną wyjść, a kiedy pójdę bez niego, to jest strasznie obrażony. Ale chyba tylko tak dla zasady. Nie czuję, żeby był o mnie zazdrosny. Pewnie uważa, że nie mogę się już nikomu spodobać i jestem na niego skazana.

Coraz częściej myślę, że nie jestem. Zazwyczaj mogę na nim polegać, jest łagodny, dobrze zarabia, jest kontaktowy, ale... nudny. Od lat taki sam. Tak jak nasze życie. Nie widzę żadnej różnicy między tym, co było 2 czy 5 lat temu, a tym co jest dzisiaj. Nie rozwijamy się w żadnym kierunku i nie mamy wspólnych planów. Poza trwaniem przy sobie, bo tak będzie najwygodniej.

Jestem przerażona tym, co sobie uświadomiłam. 10 lat to masa czasu, a mnie się teraz wydaje, że to czas zmarnowany. Z jednej strony przestaje mi na nim zależeć, a z drugiej... Boję się, że nie znajdę szczęścia gdzie indziej.

Ewa

Czy odejść od faceta po 10 latach? Zagłosuj:

85 % tak
15 % nie

Polecane wideo

Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie
Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 1) 01.06.2024 06:24
Ale z was faje.
odpowiedz
K-popiarka🥰 (Ocena: 5) 31.05.2024 22:07
Okpa🖕🏻
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 31.05.2024 14:27
Życie jest jedno. Rutyna to jedno a brak uczuć to drugie zastanów się czy go kochasz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2024 11:39
Porozmawiaj z nim do czego zmierzasz w zyciu, czego oczekujesz od zwiazku. I w ciagu dwoch miesiecy nic sie nie zmieni, to po prostu odejdz. Taka mimoza, co zadnych zmian nie chce i z wlasnej inicjatywy to on chyba na wycieczki cie tez nie zabiera, niech sobie znajdzie tak samo nudna osobe jak on
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 31.05.2024 11:38
Panienka z okienka stroi fochy, ale nie mówi, o co jej chodzi, bo on ma się domyślić. Związała się z kolesiem, który nie jest romantyczny ani wylewny, a jednocześnie nie widzi powodu do zmian, skoro ma seks, żarcie i nadskakującą mu babę na co dzień bez żadnego wysiłku i bez żadnych dodatkowych problemów. Jeżeli myślisz, że ślub miałby cokolwiek w jego podejściu i zachowaniu zmienić, to... wróć do przedszkola i oglądaj bajki o księżniczkach Disneya. Bo dorosła (nie pełnoletnia, tylko dorosła właśnie) osoba wie, że właśnie tak wygląda codzienne, dorosłe życie. Rutyna, przewidywalność, stabilność.
zobacz odpowiedzi (9)

Polecane dla Ciebie