7 oznak, że należysz do ruchu „Rat Girl Summer”

Nie zdziw się, jeśli tego lata zobaczysz na ulicach kobiety w piżamach, które nie przejmują się tym, jak wyglądają.
7 oznak, że należysz do ruchu „Rat Girl Summer”
Fot. pexels
24.05.2024

W erze, w której media społecznościowe często promują perfekcję i wyidealizowane obrazy życia, pojawił się nowy trend, który zdobywa coraz większą popularność, szczególnie na platformie TikTok. Chodzi o „Rat Girl Summer” – ruch, który zachęca do autentyczności, luzu i swobody, stanowiąc tym samym przeciwwagę dla bardziej wypolerowanych i sztucznych treści.

Zobacz także: Wybierz obrazek i sprawdź, co wkrótce zniknie z Twojego życia

Na czym polega trend „Rat Girl Summer”?

Naturalność ponad wszystko

Jednym z głównych elementów „Rat Girl Summer” jest naturalność. Uczestniczki tego trendu często pokazują się bez makijażu, w naturalnej odsłonie, co jest wyrazem akceptacji swojego wyglądu i promowaniem naturalnej urody. W przeciwieństwie do tradycyjnych influencerów, którzy często spędzają godziny na przygotowaniach do idealnego ujęcia, „szczurze dziewczyny” nie boją się pokazywać swoich niedoskonałości. Zdjęcia i filmiki są surowe, często uchwycone w momentach spontaniczności, bez zbytniego retuszowania i filtrów.

Swoboda i Luz

Trend ten zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i odkrywania nowych miejsc bez zbytniego planowania. Ważne jest cieszenie się chwilą i odrzucenie presji społecznej, która nakazuje nam zawsze być w gotowości do prezentowania się w najlepszym świetle. „Rat Girl Summer” to czas na to, aby wyłączyć perfekcjonizm i po prostu cieszyć się życiem. Może to być spontaniczna wycieczka do lasu, kąpiel w jeziorze, czy nawet leżenie na trawie i podziwianie chmur.

Autentyczne przeżywanie chwili

Kolejnym istotnym aspektem „Rat Girl Summer” jest autentyczność. Chodzi o to, by pokazywać rzeczywistość taką, jaka jest, bez filtrowania i upiększania. Jest to powrót do korzeni mediów społecznościowych, kiedy to platformy te służyły do dzielenia się prawdziwymi chwilami z życia, a nie tylko wyidealizowanymi scenami. Autentyczność przejawia się w dokumentowaniu codziennych, często banalnych momentów, które jednak mają swoje piękno i wartość.

Spontaniczność i zabawa

„Rat Girl Summer” kładzie również duży nacisk na spontaniczność i zabawę. Trend ten promuje cieszenie się chwilą, podejmowanie spontanicznych decyzji i korzystanie z lata bez zbytniego planowania i stresu. Chodzi o to, aby być otwartym na nowe doświadczenia, czerpać radość z prostych rzeczy i pozwolić sobie na chwilę beztroski. Może to oznaczać spontaniczny taniec w deszczu, nocne kąpiele w jeziorze czy improwizowane pikniki z przyjaciółmi.

Dlaczego „Rat Girl Summer” zdobywa popularność?

Popularność trendu „Rat Girl Summer” wynika z dwóch kluczowych czynników:

Zmęczenie perfekcją: Wielu młodych ludzi jest zmęczonych ciągłym dążeniem do perfekcji, którą narzucają media społecznościowe. „Rat Girl Summer” oferuje oddech od tego nacisku, promując autentyczność i naturalność.

Pragnienie prawdziwych doświadczeń: W dobie pandemii i izolacji wiele osób zaczęło doceniać proste, prawdziwe chwile spędzone na łonie natury. Trend ten wpisuje się w to pragnienie powrotu do korzeni i cieszenia się prostymi radościami życia.

Zobacz także: „Prawdziwy mężczyzna nie płacze i dominuje”. Czym jest maczyzm i kogo krzywdzi?

@lolaokola Replying to @chaneltampons #greenscreen #ratgirlsummer #rodentenergy #summervibes #summer2023 #weoutside #selfcare #selflove #bodypositivity ♬ original sound - lola | nyc writer

Jak dołączyć do społeczności „Rat Girl Summer”?

„Rat Girl Summer” to powiew świeżości w świecie mediów społecznościowych, promujący naturalność, autentyczność i beztroskę. Jest to zaproszenie do cieszenia się latem w sposób prawdziwy i bezpretensjonalny, w zgodzie z samym sobą. Aby dołączyć do tego trendu, nie potrzeba wiele. Wystarczy otwartość na nowe doświadczenia, akceptacja siebie i gotowość do dokumentowania swojego lata w sposób autentyczny i beztroski. Oto kilka kroków, które mogą pomóc:

Odrzuć perfekcjonizm: Pozwól sobie na bycie sobą, bez względu na to, jak wyglądasz czy co robisz. Pokaż swoje prawdziwe ja, bez filtrów i retuszu.

Bądź spontaniczna: Planuj mniej, żyj więcej. Pozwól sobie na spontaniczne decyzje i ciesz się chwilą.

Doceniaj proste chwile: Ciesz się prostymi przyjemnościami, takimi jak spacer w lesie, piknik na łące czy kąpiel w jeziorze.

Oznaki, że należysz do trendu „Rat Girl Summer”:

Często wychodzisz z domu nieumalowana, bo z lenistwa nie masz ochoty na robienie make-up’u.

W piżamie nie tylko śpisz, ale czasem wychodzisz z niej z domu, np. po zakupy do osiedlowego sklepu lub żeby wyprowadzić psa.

Jest w tobie ogromna chęć, aby niemal codziennie wyjść z domu i odkryć, co ciekawego ma ci do zaproponowania miasto. Spontaniczne wyjście do muzeum, kupienie biletów do teatru, spacer po lesie, czytanie w parku – lato jest po to, by jak najaktywniej z niego korzystać! I przeżywać te chwile tu i teraz, a nie dzielić się każdą z nich w social mediach.

Jednocześnie dajesz sobie przyzwolenie na „gnicie w łóżku” przez 1-2 dni w tygodniu, aby naładować baterie. Nie masz nic przeciwko całodniowemu oglądaniu seriali na kanapie, nawet jeśli za oknami akurat świeci słońce, a pogoda aż się prosi o to, aby wyjść na rower lub piknik ze znajomymi.

Nie katujesz się dietami tylko po to, żeby na plaży inni podziwiali mały rozmiar twojego stroju kąpielowego. Wyznajesz zasadę, że żyje się tu i teraz i jeśli akurat masz ochotę na pizzę z tłustym serem, zjesz ją bez wyrzutów sumienia.

Nie czujesz zawstydzenia, czy zażenowania swoim nieidealnym wyglądem. Tego lata zamierzasz robić to, na co masz ochotę i nie interesuje cię ocena innych.

Nie analizujesz wszystkiego bardziej niż to konieczne. Po co tracić czas na overthinking? Kierujesz się swoim instynktem i potrzebą chwili.

Czy należysz do ruchu „Rat Girl Summer”? Zagłosuj:

53 % tak
47 % nie

Polecane wideo

Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie
Kobiety z całego świata zwariowały na punkcie przystojnego aktora. Zagrał ostatnio w głośnym filmie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.05.2024 08:46
Brudasy, śmierdziele.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2024 13:09
Slowem, jestes fleja? Same skrajnosci.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie