Czy związek z facetem, który nie szanuje swojej mamy, ma sens?

Martyna zauważa sygnały ostrzegawcze.
Czy związek z facetem, który nie szanuje swojej mamy, ma sens?
Fot. Unsplash
23.04.2024

Oskar jest pewnym siebie, zdecydowanym facetem. To mnie w nim ujęło pół roku temu, kiedy zaczynaliśmy randkować. Podobał mi się jego sposób bycia i to, że wie, czego chce. Ogólnie układało się między nami dobrze, dopóki nie usłyszałam pierwszy raz, jak rozmawia z mamą przez telefon. Odnosił się do niej w sposób bardzo pretensjonalny i pozbawiony szacunku. Dla mnie to nie do pomyślenia, zwłaszcza że Oskar nie pochodzi z patologicznej rodziny, a z mamą nie ma żadnych traum. Wychowywała go sama, kiedy ojciec wyjechał zagranicę i już nie wrócił.

Zobacz także: Byłam na randce z incelem

Zdążyłam ją już poznać osobiście, bo kilka razy byliśmy u niej na obiedzie. To spokojna, dobra, życzliwa osoba, a Oskar traktuje ją strasznie. Nie rozumiem dlaczego. Podnosi na nią głos bez powodu, z igły robi widły, lekceważy ją lub po prostu siedzi z nosem w telefonie i ją ignoruje, kiedy ona do niego mówi. Czasem szczerze mi za niego wstyd.

Dodam tylko, że w stosunku do mnie nie ma takich zachowań. Potrafi być naprawdę czuły i kochany. Próbowałam kilka razy rozmawiać z nim o jego relacji z mamą, ale za każdym razem urywał temat.

Poważnie zastanawiam się, czy brnąć w to dalej. Skoro nie szanuje kobiety, która go urodziła i która ma do niego tyle serca, to czy mnie spotka w przyszłości podobny los z jego strony? Co robić?

Martyna

Czy Martyna powinna być w związku z mężczyzną, który nie szanuje swojej mamy? Zagłosuj:

17 % tak
83 % nie

Polecane wideo

Polska mapa ślubów i rozwodów. Czy Twoje miasto sprzyja rozstaniu?
Polska mapa ślubów i rozwodów. Czy Twoje miasto sprzyja rozstaniu? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Lexi (Ocena: 5) 29.04.2024 20:38
Mój narzeczony też nie szanuje swojej mamy i myślałam że przesadza. Gdy poznałam ją lepiej, cóż - nie przesadza. Mama sprawia wrażenie cudownej osoby, ale tylko na początku. Ma pełno zaburzeń psychicznych, osobowość borderline, no ogólnie jest ciekawie. Mama Twojego chłopaka raczej sobie "zasłużyła" czymś na takie traktowanie, dzieci nie odrzucają rodziców bez powodu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2024 15:13
Rady kretynek dla kretynek.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.04.2024 18:22
Dwa komentarze ponizej sa w punkt. Poczekaj poobserwuj
odpowiedz
qqłka (Ocena: 5) 23.04.2024 08:08
Krótko się znacie i jeszcze wielu rzeczy o jego przeszłości nie wiesz. Takie zachowania względem rodziców nie biorą się znikąd, a ludzie o wrednym charakterze potrafią nieźle się maskować w obecności obcych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2024 06:47
To że mama wydaje się dobra osoba nie znaczy że musiała taka być np za jego dzieciństwa. Poczekaj dowiedz się więcej może się okazać inaczej niż myślisz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie