Czy zagrozić mężowi rozwodem?

„Czuję się w tym małżeństwie samotna, ale nie chcę się rozwodzić. Chcę mężowi uświadomić, że może mnie stracić”.
Czy zagrozić mężowi rozwodem?
Fot. pexels (Rafael Serafim)
02.04.2024

Jesteśmy 5 lat po ślubie, a czasem mam wrażenie, jakbyśmy pobrali się 30 lat temu. Chemia gdzieś wyparowała. Pojawiły się dzieci, kredyt, codzienne problemy. Ja wciąż próbuję inicjować jakąś bliskość, mówię mężowi, żeby mnie przytulił, pocałował, ale on albo robi to mechanicznie, albo odpowiada, że jest zmęczony. Czuję się w tym małżeństwie bardzo samotna.

Pomyślałam, że może powinnam zagrozić mężowi rozwodem. Nie chcę się z nim rozstawać, ale chcę mu uświadomić, że może mnie stracić. Mam czasem wrażenie, że on uważa, że skoro jesteśmy po ślubie to już się nie trzeba o siebie starać. Ja myślę inaczej. Chemia i bliskość są mi ciągle potrzebne.

Oboje jesteśmy nieco po 30-tce. Trochę za wcześnie, żeby czuć się w małżeństwie jak emeryci. A my albo rozmawiamy o ratach do zapłacenia, albo o tym, że któreś z dzieci znowu się rozchorowało. Ja też jestem zmęczona codziennością, ale przecież jesteśmy w tym razem. Chcę czuć, że mnie kocha i że coś dla niego znaczę.

Zobacz także: LIST: „Od dawna nie kocham swojego męża”

On nie ma romansu, bo pracuje zdalnie, a w weekendy praktycznie nigdy nie wychodzi. Nasze życie intymne jest regularne, ale bez fajerwerków. On chyba chce to odbębnić dwa razy w tygodniu, a mnie brakuje w tym wszystkim pasji i namiętności. Nie chcę żyć według jakiegoś utartego schematu, jestem na to za młoda.

Kocham go, chcę z nim być i chcę, żeby zaczął o mnie walczyć. Proszenie o czułość nie przynosi efektu. Zagrozić rozwodem? Tylko co, jeśli nawet to nie pomoże i nim nie wstrząśnie?

Agata

Czy zagrozić mężowi rozwodem? Zagłosuj:

26 % tak
74 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥
Horoskop miłosny na KWIECIEŃ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 4) 04.04.2024 08:29
Dobry pomysł, poddasz mu pomysł rozwodu. Może on utknął w takim otępieniu, dzieki temu rozstaniecie się i każde znajdzie to czego szuka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2024 15:05
Hahaha, walczyć? Ale o co on ma walczyć, jak ma cie 24/7?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2024 11:22
Zamiast kombinować jak smarkula w szkole, to powiedz mu to wszystko. A jak nie zadziała, to skup się na czymś innym. Znajdź jakieś hobby, wyjdź do ludzi, pokaż, że masz życie poza nim.
odpowiedz
qqłka (Ocena: 5) 02.04.2024 11:18
Obawiam się, że on tę groźbę może potraktować śmiertelnie poważnie. Nic nie wspominasz też o tym, żeby przed ślubem był jakimś romantykiem. Po prostu nie przyjmujesz do wiadomości, że jesteście w fazie codziennego kieratu, a nie zalotów. Masz męża twardo stąpającego po ziemi. Doceń to, bo z opisu wynika, że on raczej nie będzie miał trudności ze znalezieniem pocieszycielki. Sama też nie jesteś sześciolatką, żeby cię bez przerwy przytulał i dawał buziaczki. Dorosłość w pełnej krasie. ;)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 02.04.2024 10:56
Zagrozić czyli szantażować emocjonalnie? Co za podłość
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie