Czy zwolnić pracownicę, która wrzuca roznegliżowane zdjęcia do Sieci?

„Zaczęłam zastanawiać się nad potencjalnym wpływem tych zdjęć na wizerunek mojej firmy”.
Czy zwolnić pracownicę, która wrzuca roznegliżowane zdjęcia do Sieci?
Fot. Unsplash
23.02.2024

Mam dylemat. Jestem właścicielką małej firmy i niedawno natknęłam się na profil jednej z moich pracownic w mediach społecznościowych, gdzie publikuje ona dość odważne, roznegliżowane zdjęcia. Zaczęłam zastanawiać się nad potencjalnym wpływem tych zdjęć na wizerunek mojej firmy.

Zobacz także: Nie mogę słuchać muzyki we własnym mieszkaniu. Sąsiadka jest strasznie przewrażliwiona

Z jednej strony, co ktoś robi w swoim prywatnym życiu i jak się prezentuje w Internecie, wydaje się być sprawą indywidualną. Z drugiej strony żyjemy w czasach, kiedy granice między życiem prywatnym a zawodowym stają się coraz bardziej płynne, a wizerunek pracowników w Sieci może mieć bezpośredni wpływ na postrzeganie firmy przez klientów i partnerów biznesowych.

Myślę ciągle, jak najlepiej podejść do tej sytuacji. Nie chcę być postrzegana jako pracodawca, który ingeruje w prywatność pracowników lub ogranicza ich wolność. Jednocześnie czuję odpowiedzialność za to, jak moja firma jest postrzegana na rynku. Powiem wprost, zastanawiam się nad zwolnieniem tej pracownicy. Co robić?

K.

Czy zwolnić pracownicę, która wrzuca roznegliżowane zdjęcia do Sieci? Zagłosuj:

37 % tak
63 % nie

Polecane wideo

Znaki zodiaku gwiazd: Anna Lewandowska, Blanka Lipińska, Julia Wieniawa & inni
Znaki zodiaku gwiazd: Anna Lewandowska, Blanka Lipińska, Julia Wieniawa & inni - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.03.2024 15:21
Jeśli chcesz wylądować w sądzie pracy, to tak, zwolnij ją.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.02.2024 00:21
Dlatego lepiej utworzyc profil bez nazwiska w social mediach, zeby bylo trydniej odszukac:) ja tak zrobilam i jestem nie do znalezienia w pierwszymbrzucie. Wszystko private
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2024 20:43
Zależy od profilu firmy. Jeśli to firma prawnicza, to trochę inaczej, niż jak sprzedajcie warzywa. Wizerunek ma znaczenie w zawodach, w których liczy się zaufanie społeczne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2024 13:18
"czuję odpowiedzialność za to, jak moja firma jest postrzegana na rynku" - no więc właśnie, za wizerunek swojej firmy jesteś odpowiedzialna przede wszystkim ty, więc nie zrzucaj jej na innych, bo to ty odpowiadasz za to, czy ludzie, których zatrudniasz będą polecali tę twoją firemkę innym, czy będą zadowoleni z płacy, jaką im oferujesz i jak się do nich odnosisz. A sprawdzać pracownicę trzeba było ewentualnie przed, a nie po przyjęciu jej do firmy. To teraz się męcz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2024 08:19
Ja po pierwsze bym jej nie zatrudniła, pracuje w dziale rekrutacji sporej firmy i to pierwsze co sprawdzamy wszystkie social media, takie mamy czasy, jezeli ktos nam swoim wizerunkiem nie pasuje do drofilu firmy zwyczajnie cv idzie do kosza.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie