Czy mój partner jest alkoholikiem?

„Zastanawiam się, czy jego zachowanie może wskazywać na problem alkoholowy, czy też jest to jeszcze w granicach normy”.
Czy mój partner jest alkoholikiem?
Fot. pexels
01.02.2024

Mój partner od jakiegoś czasu zaczął częściej sięgać po alkohol. Początkowo wydawało się to sporadyczne, ale z czasem stało się zdecydowanie częstsze. Nie jest to tak, że codziennie jest pijany, jednak coraz częściej zdarza się, że wieczór kończy z 2-3 piwami. Zauważyłam też, że często używa alkoholu jako środka do radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.

Obserwuję zmiany w jego zachowaniu, kiedy pije. Staje się mniej komunikatywny, czasem nawet agresywny, co wcześniej nie miało miejsca. Jego stosunek do alkoholu stał się również powodem naszych kłótni. Kiedy próbuję poruszyć ten temat, reaguje złością lub wycofaniem.

Zobacz także: Jeśli facet wyśle Ci taką wiadomość, nie odpisuj

Nie jestem pewna, czy w ogóle powinnam interweniować. Boję się, że jeśli podejmę niewłaściwe kroki, sytuacja może się pogorszyć. Zastanawiam się, czy jego zachowanie może wskazywać na problem alkoholowy, czy też jest to jeszcze w granicach normy.

Maria

Czy mój partner jest alkoholikiem? Zagłosuj:

87 % tak
13 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LUTY ♥
Horoskop miłosny na LUTY ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2024 17:30
Jak mu ryjesz banię o browarka no to nie dziwne że reaguje złością. Bez przesady. Piwo jest dla ludzi. Ty święta jesteś?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 01.02.2024 03:55
Jeśli uciekamy w coś, co ma regulować nasz nastrój np. pracoholizm, sport do upadłego czy w końcu alkohol po którym najbardziej widać, jak negatywnie wpływa na zdrowie - to możemy mówić o nałogu. Nałogi to uciekanie od siebie, od swoich emocji.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie