Czy schudłam za szybko? Ważyłam 90 kg, a teraz...

„Niektórzy twierdzą, że robię sobie krzywdę”.
Czy schudłam za szybko? Ważyłam 90 kg, a teraz...
Fot. pexels
25.01.2024

Przez całe życie w ogóle o siebie nie dbałam. Żadnego sportu, jadłam co popadnie i tak sobie tyłam z roku na rok. Przy wzroście 169 cm ważyłam ostatnio prawie 90 kilogramów. Dużo i było to widać. Poznałam kogoś i wreszcie się zmobilizowałam. Zaczęłam ćwiczyć w domu, potem zapisałam się na fitness, przeszłam na wegetarianizm i są efekty. W pół roku schudłam prawie 40 kilogramów.

Połowy mnie nie ma, czuję się fantastycznie. Ważę już tylko 54 kg. Dla mnie to idealna waga, bo w życiu nie byłam tak zgrabna i nie czułam się tak lekko. To jest ogromna zmiana i dobrze o tym wiem, ale niektórzy twierdzą, że robię sobie krzywdę. Za dużo, za szybko, tak nie można... Ale to wcale nie kosztowało mnie aż tyle wysiłku. Nie mam anoreksji, bulimii, ani nic takiego.

Zobacz także: „Nie ukrywam, że mam na to wielką ochotę”.

Prawda jest taka, że mój organizm był bardzo zastany. Siedziałam, leżałam, żarłam i tyle miałam z życia. Jak tylko zaczęłam cokolwiek robić, to nagle doznał szoku i zaczął spalać tłuszcz. Wydaje mi się, że schudłam w dobrym tempie, wcale nie za szybko. Przecież się nie głodziłam. Najlepszym dowodem na to jest brak obwisłej skóry na ciele. Są jakieś pojedyncze rozstępy, ale tym się nie przejmuję.

Ostatni raz byłam na badaniach u lekarza 3 miesiące temu. Wtedy ważyłam jeszcze ok. 70 kg. Nie widział w tym nic groźnego i nawet mnie chwalił, że wzięłam się za siebie. To teraz mam do niego lecieć i wmawiać sobie jakąś chorobę? Chudnę systematycznie i to nie bierze się z niczego.

Powinnam się przejmować ludzkim gadaniem? Taka waga mi wystarczy, chcę ją tylko utrzymać.

Edyta

Czy Edyta schudła za szybko? Zagłosuj:

22 % tak
78 % nie

Polecane wideo

Waga, wzrost i wymiary Ewy Chodakowskiej
Waga, wzrost i wymiary Ewy Chodakowskiej - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.02.2024 17:50
Ja nie osądzam cię tylko piszę jak działa nasz mózg-sprawdziłam na sobie.Po jakimś czasie przytyjesz znowu nawet tego nie chcąc-to nasz głupi mózg i hormony tak działają.Im więcej kg w krótszym czasie tym szybszy powrót do wagi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2024 12:21
szanuje. ja to bym chciala takie 30 kilo schudnac,a mam problem zeby schudnac 3 xd. szanuje za wytrwalosc
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.01.2024 11:14
Zazdroszczą Ci i tyle. Ja również swojego czasu schudłam 30kg i od jednych usłyszalam, że pewnie mnie rak zżera, a od drugich, że to na pewno wyłącznie zasługa zastrzyków. Ludzie mierzą swoją miarą, pytanie, po co się nimi przejmować?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie