Czy zostawiać wózek dziecięcy na klatce?

„Mokro, śnieg, plucha. Wózek brudzi mi podłogę i dywan”.
Czy zostawiać wózek dziecięcy na klatce?
Fot. pexels
24.11.2023

Zanim zostałam mamą, nawet nie przyszło mi do głowy, aby cokolwiek zostawiać na klatce schodowej. Wiem, że jest to teren wspólny i że nie powinno się tam zostawiać półek z butami, rowerów, czy kartonów. Oczywiście niektórzy ignorują te zalecenia i robią sobie z korytarza przedłużenie mieszkania.

Ja myślę z kolei nad tym, czy zostawiać wózek dziecięcy przed drzwiami. W bloku nie ma żadnego schowka dla wszystkich, więc za każdym razem wjeżdżam nim do mieszkania. Pogoda teraz jednak wiadomo, jaka jest. Mokro, śnieg, plucha. Wózek brudzi mi podłogę i dywan.

Zobacz także: Szary pokój dziecka – tak czy nie?

Mogłabym przecierać co prawda kółka, ale każdy, kto ma małe dziecko wie, że czasem naprawdę trudno o czas. Dziecko płacze, jest głodne, trzeba je rozebrać, zmienić pieluchę, nakarmić. W tym czasie pod wózkiem robi się kałuża.

Co wy robicie z wózkami jesienią i zimą? Nie chcę zdenerwować sąsiadów, ale myślę sobie, że wózek zostawiany przed drzwiami bardzo ułatwiłby mi życie.

Izabela

Czy zostawiać wózek dziecięcy na klatce? Zagłosuj:

23 % tak
77 % nie

Polecane wideo

Wiemy, co mówi o Tobie pierwsza litera nazwiska
Wiemy, co mówi o Tobie pierwsza litera nazwiska - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Dominka (Ocena: 5) 27.11.2023 11:56
Nasz wózek frontera zawsze zostawiamy na klatce. Sąsiedzi są wyrozumiali i mówili, że im to nie przeszkadza tym bardziej, że mamy dużą klatkę. Nigdy nam z tego powodu problemów nie robił.
zobacz odpowiedzi (1)
Katarzyna (Ocena: 5) 26.11.2023 22:19
Nie masz domu tylko mieszkanie, a obok sąsiadów którzy chcą się normalnie poruszać. W bloku nikogo nie obchodzi czy masz dziecko czy nie i w jaki sposób ogarniasz jego egzystencję. Możesz: kupić sobie wycieraczkę, a la matę wełniana, którą bez problemu wrzucisz do pralki i wybierzesz. Albo podłogę może wytrzeć ojciec dziecka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.11.2023 16:45
Kup sobie mniejszy wózek z odpinanym siodełkiem, albo zmieńcie mieszkanie na większe. Na korytarzu nie ma prawa nic stać, nawet pod twoimi drzwiami.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.11.2023 14:37
Nasraj do wózka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2023 23:09
A sobie zostawiaj. Ale jak ktoś ci do tego wózka nasra albo wywali do niego śmieci to pretensje miej tylko do siebie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie