Czy na diecie wegetariańskiej można przytyć?

Dominika od kilku tygodni nie je mięsa i zauważyła zaskakujący efekt uboczny.
Czy na diecie wegetariańskiej można przytyć?
Fot. pexels
16.11.2023

Kilka tygodni temu podjęłam świadomą decyzję, aby częściowo przejść na wegetarianizm. Całkowicie wyeliminowałam ze swojego jadłospisu mięso. Nadal jem jajka, ryby, sery, piję też mleko. Sądziłam, że skoro jadam teraz więcej warzyw i owoców, mój metabolizm przyspieszy. Póki co jednak waga delikatnie poszła w górę.

Zastanawiam się, czy jest to normalne i czy ktoś miał podobnie. Może popełniam jakiś błąd. Nie odczuwam braku mięsa, nie tęsknię za nim i nie podjadam więcej, aby zniwelować uczucie głodu. Wydaje mi się, że moje posiłki są dobrze zbilansowane i lekkie.

Zobacz także: Poród z partnerem. TAK czy NIE?

Skąd ta podwyższona waga?

Dominika

Czy dieta wegetariańska sprawiła, że zaczęłaś przybierać na wadze? Zagłosuj:

85 % tak
15 % nie

Polecane wideo

Z grzywką czy bez? Te metamorfozy mówią same za siebie
Z grzywką czy bez? Te metamorfozy mówią same za siebie - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.11.2023 18:19
Można przytyć na każdej diecie, jeśli będzie się dostarczało więcej energii, niż się wydatkuje. A dieta wegetariańska czy wegańska tym bardziej temu sprzyja, jeśli usiłuje się zastąpić mięso takimi wynalazkami jak soja, kasze itp, a nie daj boże substytuty mięsa, typu wegeburgery , beyond meat i inne abominacje, przy których skład zupki chińskiej to sama natura. To jest prosta matematyka, żeby dostarczyć tyle wartościowego białka, co z produktów odzwierzęcych stosując te zamienniki, rzeba ich pochłonąć tyle, że przekracza się zapotrzebowanie energ. Jedzenie dużej ilości owoców to już inna para butów, bo tu do gry wchodzi fruktoza, która dobija nam wątrobę podbnie jak alko, powoduje wzrost poziomu trójglicerydów pod sufit, prowadzi do insulinooporności itd. Skąd w ogóle ta teoria, że owoce i warzywa przyśpieszają metabilizm? Chyba,że ktoś myli metabolizm z wypróżnianiem, to inna bajka:) Także, moi drodzy-stejki, steji i jeszcze raz stejki;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.11.2023 12:52
Może jesz za mało kalorii i organizm w ten sposób sobie odkłada na później. Warto iść do dietetyka a nie na własną rękę zmieniać nawyki.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie