Czy umówić się na lekcje tańca przed ślubem?

„Moim zdaniem to niepotrzebny wydatek”.
Czy umówić się na lekcje tańca przed ślubem?
Fot. pexels
02.11.2023

Na początku przyszłego roku wychodzę za mąż. Przyznam szczerze, że wydatki na ślub i wesele zaczęły mnie już przerastać. Tniemy z narzeczonym koszty, jak się da, ale i tak jest ciężko. Teraz powoli zaczynam żałować, że nie zrobiliśmy po prostu obiadu dla najbliższej rodziny. Na pewno byłoby taniej i mniej stresująco.

Zobacz także: Listopad będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Na to powinny uważać

Wydatek, który bardzo chciałabym pominąć, to kurs tańca przed naszym weselem. Teściowa oczywiście naciska, żebyśmy zapisali się na kilka lekcji i przygotowali spektakularny układ. Jej starszy syn brał ślub w zeszłym roku i przygotowali z żoną taki spektakl, że wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Podnoszenia, wirowania, podskoki. Oczywiście robiło to wrażenie, ale chodzili na kurs chyba ze trzy miesiące, żeby wszystko wyszło perfekcyjnie. Wydali na to kupę kasy, której mnie jest zwyczajnie szkoda.

Teściowa stwierdziła, że złoży się na to z moją mamą, ale nie mogę się na to zgodzić. Mama i tak nam już bardzo finansowo pomogła, a jej się nie przelewa. Jest już na emeryturze, nie będę jej dokładać kosztów. Mnie i narzeczonemu też się nie wiedzie najlepiej. Po ślubie chcemy zacząć budować dom, więc chciałabym oszczędzać ile się da i na czym się da.

Umówić się mimo wszystko na 3-4 lekcje tańca czy w ogóle nie podejmować tematu?

Marcelina

Czy umówić się na lekcje tańca przed ślubem? Zagłosuj:

32 % tak
68 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na LISTOPAD ♥
Horoskop miłosny na LISTOPAD ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Hela (Ocena: 5) 20.11.2023 12:38
My się umawialiśmy. Fajna sprawa, umówiliśmy się też że nie chcemy książek w prezencie tylko coś do domu. Byliśmy w szoku jak zobaczyliśmy w tej stercie prezentów irobota, blender, gofrownicę i wiele innych sprzętów.
odpowiedz
Random (Ocena: 5) 19.11.2023 21:19
Jeśli wam się nie przelewa to lepiej się pouczyć w domu, fakt nie wyjdzie jakoś mega spektakularnie ale zaoszczędzicie trochę kasy. Poza tym, to wasz ślub więc nie powinniście czafos robić bo ,, ktoś inny tak zrobił ”
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2023 20:26
Niekonieczne, ale i tak będziecie usieli zatańczyć pierwszy taniec. Jak umiecie zaimprowizować - to super. POza tym mnei kurs tańca przydał się potem na niejednej imprezie. Dlatego warto.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.11.2023 12:00
Tak koniecznie, na dodatek z psem. Brać psa na wesele. Śmierdziucha.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2023 11:53
Nie, nie umawiać się jeśli tego nie chcecie. Mam takie samo zdanie co do rozrywek w tym stylu na weselach, szkoda na to kasy, a jak poćwiczycie sami w domu swój pierwszy taniec to też będzie ok. Teściowa niech się zajmie swoim życiem a nie organizacją waszego wesela, to że jej starszy syn tak miał, to nie znaczy,że młodszy też musi tak mieć. Nie każde wesele musi być takie samo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie