Czy źle jest spać z mokrą głową?

Którym popularnym przekonaniom na temat włosów zdecydowanie nie powinnaś ufać?
Czy źle jest spać z mokrą głową?
Fot. Unsplash (Mathilde Langevin)
29.09.2023

W Internecie krąży wiele popularnych włosowych mitów. Stosowanie się do nich ma sprawić, że włosy będą zdrowe i piękne, ale w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Nadszedł czas, aby oddzielić popularne mity od faktów – podpowiadamy, w które z nich nie warto wierzyć!

Zobacz także: Domowa płukanka, po której włosy zaczną rosnąć ekspresowo. Naprawdę działa!

Popularne mity o włosach

Czy spanie z mokrą głową szkodzi włosom?

Tak, co do tego nie ma wątpliwości. Mokre kosmyki są bardziej podatne na łamanie i uszkodzenia. Niedosuszona głowa jest również idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów. Zawsze pamiętaj więc o tym, by przed snem porządnie wysuszyć włosy.

Czy włosy należy farbować wtedy, gdy są brudne?

Kolejnym szkodliwym mitem krążącym po Sieci jest ten, że farba najlepiej „chwyta się” brudnych włosów. Tak naprawdę nie należy jednak koloryzować kosmyków, które nie są czyste. Warstwa oleju na włosach może sprawić, że kolor na nich nie będzie tak intensywny, jak byśmy sobie tego życzyły.

Czy włosy przyzwyczajają się do kosmetyków tak, że te po pewnym czasie przestają działać?

To mit. Owszem, włosy przyzwyczajają się do produktów, których używasz często, ale nie wpływa to na ich skuteczność i nie osłabia ich działania. Jeśli jakiś szampon czy odżywka działają na twoje włosy dobrze, nie musisz ich co jakiś czas zmieniać z obawy, że włosy przestaną na nie reagować.

Częste mycie włosów powoduje szybsze ich przetłuszczanie

Pewnie zdarzyło ci się usłyszeć, że im częściej będziesz myła głowę, tym szybciej włosy będą się przetłuszczać. To nieprawda i kwestia jest bardzo indywidualna. Każdy z nas ma inny typ włosów. U niektórych w zupełności wystarczy mycie głowy dwa razy w tygodniu, inni muszą to robić codziennie ze względu na problemy z szybkim przetłuszczaniem się. Jeśli ta kwestia dotyka właśnie ciebie, warto zapisać się na wizytę do trychologa, który spróbuje ustalić przyczynę i dobrać odpowiednie kosmetyki.

Czy włosy wypadają ze stresu?

Tak, tym razem jest to fakt. Stres niekorzystnie wpływa na cały organizm, w tym również na włosy. W jego wyniku włosy mogą ci wypadać mocniej nawet przez kilka miesięcy.

Czy zimna woda jest lepsza dla włosów?

Zdecydowanie tak. Gorąca woda może negatywnie wpływać na łuskę włosów oraz ich porowatość. Najlepiej zatem spłukiwać produkty chłodniejszą wodą, która dodatkowo je nabłyszczy.

Zagłosuj, czy zdarza Ci się spać z mokrą głową:

55 % tak
45 % nie

Polecane wideo

Perfumy, które pasują do Twojego znaku zodiaku
Perfumy, które pasują do Twojego znaku zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
Miss (Ocena: 5) 13.10.2023 20:28
Miss y DDR UGG Kubica
odpowiedz
NTT (Ocena: 5) 13.10.2023 20:27
Ja se biorę rencznik
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2023 19:00
Nie, nie to jakby iść spać po kąpieli nie wytrzeć się przed ręcznikiem
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.09.2023 17:31
Możesz spać z mokrą tzi...pom?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2023 15:09
Kiedyś spałam z mokrą głową, ale kiedy już dawno przeczytałam o tych grzybach i pleśni tworzącej się w poduszce,to przestałam. Fuj..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie