Czy powiedzieć mu, że jestem DDA?

„Nie chcę, żeby oceniał mnie przez pryzmat ojca alkoholika”.
Czy powiedzieć mu, że jestem DDA?
Fot. pexels
21.09.2023

Moje dzieciństwo ze względu na alkoholizm ojca było koszmarem. Pił, był agresywny, awanturował się. Starszy brat wyjechał do Niemiec, jak tylko zdał maturę. Ja jestem od niego młodsza o 8 lat, więc zostałam w tym piekle sama. Mama zawsze była słabego zdrowia, nie miała siły bronić ani siebie, ani mnie. Dorastałam w patologii i zawsze miałam z tego powodu kompleksy. Rówieśnicy wiedzieli, że mój ojciec ciągle chleje.

Po maturze wyniosłam się z domu i do tego samego namówiłam mamę. Wyjechała do mojego brata i wspomagali mnie trochę finansowo. Z ojcem urwałam kontakt, ale wiadomo, że jako osoba DDA mam nadal sporo problemów, nad którymi pracuję od niedawna z terapeutą.

Zobacz także: Czy wybierasz się na wybory 15 października?

Wszystkie moje dotychczasowe związki były nieudane. Wiązałam się ze złymi facetami i potem przez to cierpiałam. Byłam z nimi, bo bałam się odrzucenia. Dopiero teraz stopniowo uczę się lubić siebie.

Dwa miesiące temu poznałam Filipa, który różni się od moich poprzednich partnerów. Jest dobry, miły, troszczy się o mnie. Boję się, że jak mu powiem, że jestem DDA to stracę w jego oczach. Nie chcę, żeby oceniał mnie przez pryzmat ojca alkoholika. Wiem, że prędzej czy później powinien poznać prawdę o mnie, ale kiedy zniesie to najlepiej? Wy wolałybyście wiedzieć to od razu czy dopiero jak zrobi się poważniej?

Z.

Czy mówić mu już teraz, że jestem DDA? Zagłosuj:

69 % tak
31 % nie

Polecane wideo

Randkowe zwyczaje, które przeszły już do lamusa
Randkowe zwyczaje, które przeszły już do lamusa - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.35 / 5
gość (Ocena: 1) 24.09.2023 09:02
Pijaczka ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.09.2023 14:52
Potencjalne problemy, unikać jak ognia, ewentualnie zaprosić na weekend celem przetestowania i puścić dalej w obieg.
odpowiedz
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 22.09.2023 12:49
Kwestię tę można rozpatrywać też w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony, mail: [email protected]
odpowiedz
Kazia (Ocena: 2) 21.09.2023 15:21
Alkoholiczka na bank. Omijać to z daleka.
zobacz odpowiedzi (1)
ToJa (Ocena: 5) 21.09.2023 11:53
Ale ograniczeni ludzie w komentarzach, brak słów. Nie przejmuj się komentarzami autorko, to super że pracujesz nad sobą na terapii i że poznałaś kogoś kto się wydaje wartościowy. Na pewno warto powiedzieć, ale ciężko przez internet zdecydować czy to już ten moment. Wydaje mi się, że im wcześniej tym lepiej, jak się okaże tak 'empatyczny' jak panie w komentarzach (oby nie!) to lepiej wiedzieć zanim się zaangażujesz
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie