Czy powiedzieć szefowi, że mam za dużo pracy?

„Jestem dopiero na okresie próbnym”.
Czy powiedzieć szefowi, że mam za dużo pracy?
Fot. pexels
23.08.2023

Zatrudnienie się w obecnej firmie od jakiegoś czasu było szczytem moich marzeń. Aplikowałam do niej dwa razy, udało się dostać dopiero za trzecim. Obecnie jestem na 3-miesięcznym okresie próbnym. Szansa, że przedłużą mi umowę, wynosi 100%. Wiem to od innych pracowników, którzy przechodzili tę samą drogę, co ja teraz. Pensja wzrasta wtedy znacząco i dostaje się umowę na czas nieokreślony.

Zobacz także: Dałam chłopakowi drugą szansę, a on znów mnie porzucił

Problem jest tylko taki, że nie wyrabiam z ilością obowiązków. Myślałam, że tak będzie na początku, zanim się wdrożę, ale z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej. Nie śpię, nie jem, ciągle się stresuję, a pracy nie ubywa. Nie zawalam, bo jestem sumienna. Siedzę po godzinach, wypruwam z siebie żyły, żeby dotrzymać terminów. Przełożeni są ze mnie bardzo zadowoleni, ale ja już po prostu psychicznie wymiękam.

Myślę o tym, żeby powiedzieć szefowi, że mam za dużo obowiązków. Z drugiej strony do końca okresu próbnego został tylko wrzesień, a potem miałabym dobrą umowę i super pensję. Może warto się przemęczyć dla takich warunków. Jak z nim porozmawiam to możliwe, że mi podziękują za współpracę. Serio nie wiem, co robić. Zdrowie jest dla mnie ważne, ale praca w tej firmie od dawna była moim marzeniem, które właśnie się spełnia. Co byście zrobili na moim miejscu?

Iza

47 % tak
53 % nie

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku wrzesień będzie trudny. Co je czeka?
Dla tych znaków zodiaku wrzesień będzie trudny. Co je czeka? - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 26.08.2023 12:09
Tak mów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2023 15:42
Zastanów się czy to praca dla Ciebie. Mam w pracy takie koleżanki, nie wyrabiają się- Ok, na okresie próbnym pomagałam, wspierałam itd. Obecnie sytuacja wyglada tak, że minęły 2 lata a one dalej się nie wyrabiają i liczą na to, że im pomogę. Konsekwentnie odmawiam. Już kilka razy miały rozmowę z szefostwem, ale nic z tych rozmów nie wynika. Chcesz co chwile lądować na dywaniku? Może jednak nie jest to praca dla Ciebie, pomyśl o tym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2023 13:58
Zmień pracę na taką z szefową, to cię pogłaszcze i da wolne. Żartowałem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2023 12:49
Nie, nigdy się nie mówi szefowi takich rzeczy tym bardziej na okresie próbnym. Przemęcz się ten miesiąc dopóki dostaniesz już umowę na stałe i dopiero wtedy możesz wygłaszać swoje niezadowolenie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2023 10:02
Pytanie dlaczego praca w tej firmie była szczytem twoich marzeń? Przeważnie ludzie chcą pracować w jakiejs firmie z powodu wysokich zarobków, benefitów i ogólnie dobrych warunków pracy. Niestety nie są świadomi, ze z reguły firmy które dają od siebie dużo więcej pracownikom również dużo więcej wymagają od pracowników. Jeśli myślałaś, ze będziesz tam się czuła jak paczek w maśle, praca będzie lekka, łatwa i przyjemna, pensja ponadprzeciętna to musisz zejść na ziemie. Nie ma nic za darmo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie