Czy powiedzieć siostrze, że pokazuje za dużo w social mediach?

„To idzie w złym kierunku”.
Czy powiedzieć siostrze, że pokazuje za dużo w social mediach?
Fot. pexels (Cottonbro)
25.07.2023

Mnie i Zuzę dzieli 6 lat. W tym roku będzie zdawać maturę, ale póki co inne rzeczy zaprzątają jej głowę. Osoby z zewnątrz pewnie nie uwierzyłyby, że jesteśmy siostrami, bo różni nas wszystko. Wygląd, charakter, ambicje. Mimo że wychowywałyśmy się w tym samym domu, rodzice byli dla mnie mniej pobłażliwi niż dla niej. Ja musiałam się dobrze uczyć, dostawałam kary, jak nie wracałam punktualnie do domu, o niektórych imprezach mogłam tylko pomarzyć. Kiedyś mnie to wkurzało, ale dzisiaj jestem wdzięczna rodzicom. Dostałam się na dobre studia, od 3 lat pracuję i utrzymuję się samodzielnie.

Zobacz także: Czy powinnam poznać jego eks?

Zuzce wolno więcej niż mnie w jej wieku. To ma niestety swoje konsekwencje. Uczy się słabo, wagaruje, sporo imprezuje. Widzę, co wyprawia, na jej Instagramie. Ja naprawdę rozumiem, że młodość musi się wyszumieć i skoro rodzicom nie przeszkadza to, że ledwo zdała do kolejnej klasy, to przecież ja jej wychowywać nie będę. Trudno mi jednak patrzeć na jej coraz bardziej wyzywające zdjęcia, dosłownie z gołą d… na wierzchu. Żadnego wstydu czy skrępowania. Co druga fotka w staniku, w bikini, w wyzywającej pozie. Nie wiem, czy rodzice o tym wiedzą.

Nie mamy z Zuzą za dobrej relacji, bo ja wydaję jej się nudna i stara, a ona mnie głupia i dziecinna. Nie zmienia to jednak faktu, że ją kocham. To moja siostra i zależy mi na tym, żeby nic złego jej się nie przydarzyło.

Porozmawiać z nią o tym wprost? Boję się, że moje słowa tylko ją zdenerwują. Dostanę blokadę na Instagramie i już w ogóle nie będę wiedziała, co wyprawia. Donoszenie rodzicom nie jest w moim stylu. Zupełnie nie wiem, jak się za to zabrać. Chcę dla niej dobrze. Milczeć czy porozmawiać z nią?

Asia

Czy powiedzieć siostrze, że pokazuje za dużo w social mediach? Zagłosuj:

74 % tak
26 % nie

Polecane wideo

Thylane Blondeau, czyli jedna z najładniejszych dziewczyn świata
Thylane Blondeau, czyli jedna z najładniejszych dziewczyn świata - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.07.2023 14:11
A ja bym pokazała to jednak rodzicom. Wychowanie to ich obowiązek, nie twój. Niech oni coś z tym zrobią zanim będzie za późno.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 27.07.2023 11:50
Lepiej tak , niż pokazywanie swoich domów i innych dobytkow,potem wyjazd na wakacje i sru dom okradziony , przykład koleżanki
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.07.2023 13:06
To zależy, jeśli pokazuje kuciapę to ok.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2023 14:44
Zależy czego pokazuje. A niech pokazuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2023 05:44
Jak bedzie miala wystarczajaca duzo obserwatorow, to bedzie zarabiac wiecej od ciebie, nie wychodzac z domu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie