Kupowanie dzieciom ubrań w lumpeksie - TAK czy NIE?

Córka Igi nie chce nosić rzeczy z drugiej ręki.
Kupowanie dzieciom ubrań w lumpeksie - TAK czy NIE?
Fot. pexels (Ksenia Chernaya)
14.07.2023

Zosia, moja córka, niedawno skończyła 6 lat. Dzieci w jej wieku rosną bardzo szybko, dlatego nie widzę sensu, żeby wydawać pieniądze na ubrania z droższych sklepów. Prawie wszystko kupuję dla niej w lumpeksie.

Mamy na osiedlu świetny second-hand, gdzie oferta rzeczy dziecięcych jest bardzo duża. Sukienki, spodnie, bluzki, kurtki, czapki. Wszystko w bardzo dobrym stanie. Wcześniej Zosia nie zwracała uwagi na to, w co się ubiera, ale ostatnio domaga się kupowania rzeczy nowych, a nie starych. A to dlatego, że niedawno byłyśmy w odwiedziny u mojej znajomej, której bardzo polecałam ten second-hand. Ona narzekała, że wydała ostatnio majątek na ubrania dla swojej córki (jej Gabrysia jest o rok starsza od Zosi) i że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo za pół roku nic z tego nie będzie się nadawać do noszenia.

Zobacz także: Czy pożyczyć przyjaciółce drogą sukienkę na wesele?

Dziewczynki słuchały naszej rozmowy i najwyraźniej potem Gabrysia zaczęła się naśmiewać z ubrań Zosi, że są stare i donaszane po kimś. Zosia po tym spotkaniu stwierdziła, że już nie chce nosić rzeczy, które kupiłam dla niej w lumpeksie.

Oczywiście się nie ugnę. Dalej będę chodzić do second-handu, bo skoro można dać ubraniom drugie życie i jeszcze na tym zaoszczędzić to tak właśnie będę robić, ale te argumenty zupełnie nie przemawiają do Zosi. Nie chcę, żeby czuła się gorsza, bo donasza po kimś rzeczy.

Wy kupujecie swoim dzieciom ciuchy w lumpeksie?
Iga

Czy kupujesz dzieciom ubrania w second-handzie? Zagłosuj:

81 % tak
19 % nie

Polecane wideo

„Czeska Barbie” od zawsze mierzy się z hejtem. „Byłam brutalnie prześladowana”
„Czeska Barbie” od zawsze mierzy się z hejtem. „Byłam brutalnie prześladowana” - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 1) 18.07.2023 14:44
Nie mam dzieci, ale popieram kupowanie ubran w lumpeksie, tym bardziej ze jest tam masa ładnych, fajnych i niezniszczonych rzeczy, To nie jest wypowe "donoszenie" po kimś. Lumpeksy to same plusy, dla środowiska + nikt nie ma takich ubrań. Ja osobiście tylko kupuje w lumpeksach, chyba, że potrzebuje coś konkretnego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2023 12:50
To nie ubrania używane są tu największym problemem a znajomość twojej córki z tak wyrachowanym, toksycznym już w tym wieku dzieckiem. Polecam ograniczyć kontakty bo jej głowę przeryje ta mała i własnego dziecka nie będziesz poznawać. Z kim przystajesz takim się stajesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2023 07:29
Czy można kupić jakąś używaną babę? Tylko żeby nie miała dużego przebiegu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2023 00:34
Zasadnicze pytanie, po jaką cholerę plotkujecie przy dzieciach ?! A jak już plotkowałyście,to dlaczego nie uświadomiłyście swoich córek, że nie ma nic złego w noszeniu używanych ubrań ?! Nie potraficie w ogóle wychowywać dzieci w szacunku do innych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.07.2023 23:58
Nie mam "daru" do szukania czegoś w lumpeksie, nadmiar tych wszystkich rzeczy mnie przytłacza i denerwuje szukanie czegoś w tym stosie. Natomiast moja kuzynka prawie wszystko kupuje do dziecka w lumpie. Znajduje takie perełki, że nigdy bym nie pomyślała, że jej dziecko tam jest ubierane bo zawsze wygląda świetnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie