Wesele bez dzieci – TAK czy NIE?

„Część gości z pewnością poczuje się urażona”.
Wesele bez dzieci – TAK czy NIE?
Fot. pexels
30.06.2023

Sprawa wygląda tak, że w Boże Narodzenie zaręczyliśmy się z partnerem. Nie chcemy zbyt długo zwlekać ze ślubem, dlatego powoli zaczynamy rozmawiać o przygotowaniach i całej organizacji. Uważam, że już na wstępie powinniśmy ustalić listę gości i od tego punktu zacząć. Tutaj pojawia się pierwsza kwestia sporna, bo ja bardzo bym chciała mieć wesele bez żadnych dzieci.

Zobacz także: Swoją suknię ślubną kupiła w lumpeksie za 15 zł. Internautki pod wrażeniem. „Piękny wybór”

Nie chcę, żeby biegały po sali, były głośne, deptały mi suknię. Odpadnie też konieczność organizowania dla nich jakiejś opiekunki, rozrywek, osobnego menu. Jak dla mnie same plusy. Narzeczony generalnie się z tym zgadza, choć bardzo obawia się, co powie jego rodzina. W mojej też są osoby z małymi dziećmi, które po prostu mogą poczuć się urażone.

Argumentuję to jednak tym, że przecież to moje wesele. Ja za nie płacę, narzeczony za nie płaci i mamy prawo zorganizować je tak, jak chcemy. Wszyscy się emocjonują weselami bez mięsa, czy bez alkoholu, co dla mnie też jest kompletnie niezrozumiałe. Nigdy jako gość weselny nie narzekałam na nic. Zresztą i tak wszystkim nie da się dogodzić.

Chciałabym zapytać, czy byłyście na weselach bez dzieci? A może same miałyście takie wesele? Jaka była reakcja bliskich?

Pozdrawiam,
Iga

Wesele bez dzieci – TAK czy NIE? Zagłosuj:

83 % tak
17 % nie

Polecane wideo

Niesamowita metamorfoza dziewczynki, którą nazywano „batmanem”. Dziś przypomina księżniczkę z bajek Disneya
Niesamowita metamorfoza dziewczynki, którą nazywano „batmanem”. Dziś przypomina księżniczkę z bajek Disneya - zdjęcie 1
Komentarze (70)
Ocena: 4.9 / 5
🥰🥰🥰🥰🥰 (Ocena: 5) 26.09.2023 18:35
Cocoocococococoocococococococococoococococooocococoococococococoococococococo🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤐🥴😶🥴😶😡😶🤬😑🤬😐😡🧐😠😠🧐😠🙄🙄😤👿🤠🤠🤥🥶🤥🥶🤕🤢🤮😣🤮😣🤮😣🤮🤮😣🤮😣🤮😣🤮🤮😣🤮😣🤮😣🤮😩😩🤢🤢🤢😩🤢😩🥵😫🥵😫🥵😫🥶🥶😵🥶🥶😵🥶🥶😵😎🤒🤧🤒😎🤒😎😎🤒🤕🤓🤓🤕🤓🤕👾🤡👾🤡👾😈👽🌜👁️👂👂💪👃🦾👂💀🦻🦶👀🦻👁️👂👃👄👃👄👅👅👅👅
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2023 15:33
69696699969669696 OMG OMG OMG PNG PNG DDIFHJFCIIEJDJCIDIWIXUCIFDH DFF. FFD😗😗😍☺️😃☺️😙😚😍🥲☺️😙😶😜🙃🫥🫥🤗🥱🤔🤖🤓😷😷🤮🌟🌚🤖🔥🔥🔥🔥ᕙ⁠(⁠⇀⁠‸⁠↼⁠‶⁠)⁠ᕗ୧⁠(⁠﹒︠⁠ᴗ⁠﹒︡⁠)⁠୨ᕦ⁠(⁠ ⁠⊡⁠ ⁠益⁠ ⁠⊡⁠ ⁠)⁠ᕤᕙ⁠(⁠ ⁠~⁠ ⁠.⁠ ⁠~⁠ ⁠)⁠ᕗᕦ⁠༼⁠ຈ⁠ل͜⁠ຈ⁠༽⁠ᕤლ⁠(⁠´⁠ ⁠❥⁠ ⁠`⁠ლ⁠)⊂⁠(⁠´⁠・⁠◡⁠・⁠⊂⁠ ⁠)⁠∘⁠˚⁠˳⁠°ლ⁠(⁠´⁠ ⁠❥⁠ ⁠`⁠ლ⁠)(⁠っ⁠.⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠)⁠っ(⁠o⁠´⁠・⁠_⁠・⁠)⁠っ(⁠/⁠・⁠ω⁠・⁠(⁠-⁠ω⁠-⁠)(⁠*⁠^⁠3⁠^⁠)⁠/⁠~⁠♡(⁠〃゚⁠3゚⁠〃⁠)(⁠ ⁠˘⁠ ⁠³⁠˘⁠)⁠♥(⁠〃゚⁠3゚⁠〃⁠)(⁠灬⁠º⁠‿⁠º⁠灬⁠)⁠♡
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2023 15:54
Ech bylam na weselach z udzialem dzieci 2 razy. Za 2 razem daleka kuzynka przyszla z 4 letnim dzieckiem. Dzieciak sobie mnie upatrzył, nie tańczyłam ani razu, nawet podczas obiadu był u mnie na kolanach bo kuzynka nie dala rady go zabrać. Potem wieczorem poprosilam ja zeby go zabrala to uslyszalam "ale on tak cienlubi.." o 22 dzieciak poszedł spać a ja się zmylam bo bylam tak zmeczona. Kazdy wie chyba jaka ma rodzine. Jak sie chce takie karyny zapraszac to bez dzieci.
zobacz odpowiedzi (2)
Mama na benefitach (Ocena: 5) 05.07.2023 20:12
Nie wyobrazam sobie nie zapraszac dzieci,to takie chamskie w stosunku do rodzicow. U mnie w rodzinie zawsze zapraszano cale rodziny i nigdy nikt nie mial zepsutego slubu czy wesela z tego powodu.
zobacz odpowiedzi (4)
kwiatuszek (Ocena: 5) 04.07.2023 11:50
zdecydownie jestem na tak. osttanio jak szlam na wesele przyjaciół to dzieciaki u babci zostały a my z mężem pojechaliśmy sami.wzielismy ze soba tylko roombe w prezencie dla młodych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie