Czy spróbować związku z facetem, który w ogóle nie jest w moim typie?

„Podświadomie czuję, że jeśli zrezygnuję z Marcina, będę tego żałować”.
Czy spróbować związku z facetem, który w ogóle nie jest w moim typie?
Fot. Unsplash (Chase Yi)
09.06.2023

Moje życie uczuciowe to jedna wielka porażka. Ciągnie mnie do nieodpowiedzialnych facetów, którzy lubią się zabawić moim kosztem. Na początku jest love bombing, a potem zostaję sama jak palec.

Na jakiś czas dałam sobie spokój z randkowaniem i związkami. Miałam kilka spotkań z terapeutą i wiem, że mam problem z przywiązywaniem się do nieodpowiednich ludzi. Stwierdziłam, że spróbuję umawiać się z różnymi typami osób i nie będę przekreślać nikogo od razu na wstępie, tylko obserwować, co czuję w ich towarzystwie. Tak poznałam Marcina. W trzech słowach: chłopak jest wspaniały. Tylko oczywiście kompletnie nie w moim guście, jeśli chodzi o wygląd.

Zobacz także: Znalazłam swojego męża na aplikacji randkowej

Lubię wysokich facetów, a on jest mojego wzrostu i drobnej postury. Chcę czuć się bezpiecznie przy mężczyźnie. Podobają mi się szerokie ramiona i wysportowane ciało, bo sama dbam o sylwetkę. To właściwie tyle, jeśli chodzi o jego „wady”, bo poza tym jest świetny. Inteligentny, błyskotliwy, można z nim pogadać o książkach, filmach, nawet o sztuce. Przy tym bardzo się stara. Zawsze wie, co powiedzieć. Uważnie mnie słucha. Daje mi drobne prezenty bez okazji, np. czekoladę, o której raz opowiadałam, że ją lubię. Wymyśla ciekawe miejsca na randki, jest zaangażowany, skupiony na mnie. Mimo to z mojej strony nie potrafi „kliknąć”. Czuję, że z nim stworzyłabym stabilny, dobry związek, czuła się kochana, szanowana, pewna jego uczuć. Brakuje mi jednak tej chemii, iskry, którą miałam w poprzednich, fatalnych przecież relacjach.

Czy spróbować stworzyć związek „na siłę” i czekać, aż pojawią się z mojej strony uczucia? Czy dać sobie spokój? Podświadomie czuję, że jeśli zrezygnuję z Marcina, będę tego żałować.

Justyna

Czy spróbować związku z facetem, który w ogóle nie jest w moim typie? Zagłosuj:

67 % tak
33 % nie

Polecane wideo

Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes”
Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes” - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
Zbigniew miąsko (Ocena: 5) 02.07.2023 22:23
To banalne pytanie, wiadomo że nie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2023 07:45
Liczysz tylko na portfel albo pucowanie komina.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2023 15:42
Spróbować można, co skorzystasz to Twoje ale nie będzie to związek z miłości tylko z rozsadku. Ja mam tak i jestem 3 rok w związku. Na seks to nie mam ochoty kompletnie :P ale teraz skupiam się na czym innym wiec taki związek mi obecnie pasuje. Co będzie dalej? Nie wiem, ale raczej nie ślub.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 09.06.2023 13:19
Mialam podobnie i sie zwiazalismy, po jakims czasie faktycznie zaiskrzylo I sie zakochalam ale po 12 latach razem juz przeszly te cale motyle w brzuchu I nie wiem czy wroca, nie zapowiada sie na to, chyba tak juz jest ze ekscytacja mija i albo sie z tym pogodzimy albo mozna skakac z kwiatka na kwiatek aby poczuc silne emocje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2023 10:11
Wygląd przemija, a charakter zostaje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie