Czy zamieszkać z chłopakiem w mieszkaniu jego matki? Ona też tam będzie

Ania zastanawia się, jak to wpłynie na ich relacje.
Czy zamieszkać z chłopakiem w mieszkaniu jego matki? Ona też tam będzie
Fot. Unsplash (Taylor Daugherty)
08.06.2023

Jesteśmy ze sobą od roku i uważam, że to ten. Chciałabym, żeby ten związek zrobił się jeszcze bardziej poważny. Na razie odwiedzamy się w swoich domach, a nocować możemy u siebie tylko wtedy, gdy nie ma rodziców. Czyli bardzo rzadko.

Marzę o tym, by codziennie zasypiać i budzić się obok niego. Gotować mu obiady, odpoczywać razem na kanapie przed telewizorem. Po prostu żyć razem. Najłatwiej byłoby wynająć razem mieszkanie, ale na to nas raczej nie stać. Mieszkamy w dużym mieście, gdzie ceny są strasznie wysokie. Padła propozycja, żebym zamieszkała u niego i jego mamy.

Ich mieszkanie jest maleńkie, bo nie ma chyba nawet 40 metrów. Dwa pokoje - większy salon i sypialnia mojego chłopaka. Plan jest taki, że się zamienimy. Mama pójdzie do mniejszego, a my dostaniemy duży pokój.

Zobacz także: LIST: „Mąż zmusza mnie do urodzenia dziecka”

Co najdziwniejsze - chyba ona to wymyśliła, bo normalnie by mi tego nie zaproponował. Jemu też wydaje się to krępujące. My bez ślubu i na takiej małej powierzchni. Ale może to lepsze, niż spotykanie się na mieście? Zastanawiam się poważnie.

Moi rodzice twierdzą, że szybko tego pożałuję. Zaczną się kłótnie z jego mamą i związek tego nie przetrwa. Mam wrażenie, że prędzej rozleci się, jeśli nie zamieszkamy razem. Ona twierdzi, że da nam dużo swobody. Lubię ją, bo to równa babka.

Czy powinnam zaryzykować i zgodzić się?

Anka

Czy zamieszkać z chłopakiem w mieszkaniu jego matki?Zagłosuj:

11 % tak
89 % nie

Polecane wideo

Najpiękniejsza kawalerka w Warszawie. Ma strefę nocną i loftowy klimat
Najpiękniejsza kawalerka w Warszawie. Ma strefę nocną i loftowy klimat - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.06.2023 16:59
Gdyby moj syn sprowadzil mi do domu dziewuche, to bym pogonila i syna i jego przydupaske, A z jakiej racji bez slubu ma u mnie mieszkac jakas dziewucha? A moze by mnie umiescila w komorce, a sama by sie rzadzila w moim domu? No ja bym im dala popalic.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2023 16:54
Jestem przeciwna zamieszkiwaniu razem przed slubem To jest zwykle k Niech wszystko idzie po porzadku- oswiadczyny, slub, a wesele moze byc skromne, Po slubie juz mozna zamieszkac razem i to jest prawdziwe szczescie . A jak juz zyja ze soba bez slubu, to slub jest tylko przypadek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2023 20:24
Wynajmijcie razem pokój, ale nie wprowadzaj się do "teściowej".
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2023 15:20
Do domu i mając swoje piętro bym się zgodziła ale w takiej klitce? Nigdy w życiu, mówisz gotowała mu obiady. Skąd wiesz czy "teściowa" dopuściła by cię do kuchni? Oglądanie TV? Pewnie mają jeden, już nie mówiąc o nocach gdzie byście chcieli poszaleć w łóżku to pewnie jego matka akurat nie będzie mogła spać i będzie kręciła się na zmianę między kuchnią a łazienka.
odpowiedz
Xxx (Ocena: 5) 08.06.2023 10:08
Daj sobie spokój
odpowiedz

Polecane dla Ciebie