Czy zgodzić się na telewizor w pokoju dziecka?

„Boję się, że nie będę miała kontroli nad tym, co i kiedy ogląda”.
Czy zgodzić się na telewizor w pokoju dziecka?
Fot. pexels (Cottonbro)
25.05.2023

Córka skończyła w tym miesiącu 10 lat. Stwierdziła, że chciałaby mieć bardziej dorosły pokój, bo nie jest już dzieckiem. Zgodziłam się na malowanie i wymianę mebli w wakacje, ale zastanawiam się, co z telewizorem, o który tak bardzo prosi. Mówi, że to jej największe marzenie.

Zobacz także: Czy Balbina to ładne imię dla córki?

Nie wiem sama, czy to dobry pomysł. Boję się, że nie będę miała kontroli nad tym, co i kiedy ogląda. Teraz, kiedy robi to w salonie, mogę powiedzieć, że ostatnia bajka czy film o 21:00 i po tym czasie je wyłączyć. Jak będzie miała telewizor w swoim pokoju to może z niego korzystać w środku nocy, jak z mężem będziemy spali. Z drugiej strony wcale nie musi tak być, bo to na ogół posłuszne dziecko.

Proszę o jakieś rady. Wstrzymać się jeszcze z telewizorem do czasu, aż córka będzie starsza, czy kupić go już teraz i zainstalować podczas wakacyjnego remontu?

Kasia

Czy zgodzić się na telewizor w pokoju dziecka? Zagłosuj:

34 % tak
66 % nie

Polecane wideo

Po drobnym remoncie to zupełnie inne mieszkania. Zobacz zdjęcia PRZED i PO
Po drobnym remoncie to zupełnie inne mieszkania. Zobacz zdjęcia PRZED i PO - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Zbigniew miąsko (Ocena: 5) 02.07.2023 22:28
Tak bo San jestem dzieckiem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2023 23:10
Czy naprawdę próbujesz ten dylemat rozwiązać ma papilocie? Zastanawiam się czy Ty wiesz w ogóle jak wychować dziecko? Masz jakiś plan na to? System wartości, który chciałabyś przekazać? Za każdym razem będziesz pytać się na papilocie?
odpowiedz
Jujj (Ocena: 5) 25.05.2023 15:37
Przesada
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2023 10:30
Od zawsze miałam tv w pokoju. W czasach szkolnych służył mi za budzik, elegancko tak się człowiek ze snu wyłaniał, delikatnie. Ja negatywów nie widzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2023 00:29
Po pierwsze, 10 latka raczej jest jeszcze dzieckiem, a po drugie nie ma nic złego w tv w pokoju dziecka, więc ja bym go wstawiła. Ja miałam swój telewizor w tym wieku, na którym ciągle oglądałam kreskówki i nie wpłynęło to negatywnie na moje życie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie