Wybrałam pierścionek zaręczynowy. Czy nie jest za drogi?

Patrycja zastanawia się, czy pokazać go chłopakowi.
Wybrałam pierścionek zaręczynowy. Czy nie jest za drogi?
Fot. pexels (Marko Klaric)
23.05.2023

Na niespodziankę raczej nie mogę liczyć, bo wiem z dobrych źródeł, że decyzja została podjęta. To znaczy - on się zdecydował i wkrótce ma mnie poprosić o rękę. Wygadał się siostrze, a ona ma długi język.

Cieszę się, ale jest też trochę strachu. Mam konkretny gust, więc chciałabym dostać pierścionek, który trafi dokładnie w moje gusta. Czy jemu to się uda bez pomocy? Raczej wątpię, bo wiele razy kłóciliśmy się o jego poczucie estetyki.

Wolałabym, żeby wszystko się udało. Nie chcę się wstydzić nosić tego na palcu.

Z tego co wiem, to on jeszcze (na szczęście) niczego nie kupił. Ale ma to zrobić na dniach, więc może powinnam wkroczyć do akcji? Mam upatrzony od dawna jeden model, więc byłoby mu łatwiej. A ja bym się uspokoiła.

Zobacz także: Chłopak nazwał mnie imieniem innej dziewczyny. Powinnam się martwić?

Dostrzegam jednak dwa problemy. Po pierwsze - głupio tak narzucać swoje zdanie, bo pierścionek zazwyczaj wybiera facet i nikogo nie pyta o zdanie. Pozostaje też kwestia ceny, bo to nie jest najtańsza rzecz.

Szukałam wśród tańszych, ale takie poniżej 3 tysięcy jakoś do mnie nie przemawiają. Ten konkretny kosztuje 5500 zł. Jest naprawdę piękny i wart tej ceny. Zastanawiam się tylko, czy on ma odpowiedni budżet i zamierzał tyle wydać.

Co myślicie? Czy to dobra cena i powinnam mu wprost powiedzieć, co bym chciała?

Patrycja

Czy pierścionek jest za drogi? Zagłosuj:

61 % tak
39 % nie

Polecane wideo

Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio?
Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio? - zdjęcie 1
Komentarze (42)
Ocena: 4.81 / 5
gość (Ocena: 5) 26.05.2023 09:11
Niestety nie mogę przeczytać artykułu, bo zaatakowały mnie reklamy, gdzie muszę coś odklikac? Nie chce mi się
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2023 10:07
Ja nie miałam ani pierścionka ani zaręczyn i od kilku lat jestem szczęśliwa mężatką. Po prostu kiedyś usiedliśmy i razem doszliśmy do wniosku, że to już moment na następny krok. Nie wiem dlaczego facet ma decydować, że on już jest gotowy, a później jeszcze z duszą na ramieniu czekać na jej odpowiedź.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.05.2023 20:22
Ja dostałam drogi , ale sam chciał ki go dać i w życiu o tym nie wspomniałam , jak można się upominać albo wybierać , co to za niespodzianka i takie zmuszanie chłopa , jak nie dał Ci już uważasz za długo to już nie oczekuj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.05.2023 19:56
Jak mu pokażesz, że taki konkretnie chcesz, to zamiast zaręczyn zostaniesz sama bez chłopa. Możesz zasugerować, że coś Ci się podoba, ale nie naciskać, ze tylko taki albo żaden inny. Chyba, że bardziej niż fakt chęci zaręczenia się z jego strony, wolisz mieć drogie cacko na palcu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.05.2023 16:41
Oj sorry, zle nacisnelam. Mialo byc, ze nie jest za drogi. Jak kobieta nosi bizuterie i ma konkretny gust, to po co ma udawac, ze jej sie podoba pierscionek zareczynowy, jak nie podoba? 5,5 tys zl w dzisiejszych czasach, to jak 3 tys jeszcze 5-7 lat temu. Taka prawda. Wszystko drozeje. 5.5 to cena akurat za pierscionek, wcale nie duzo. Jak bizuteria to porzadna, a nie okruchy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie