Czy warto teraz kupować mieszkanie? Ceny za metr mnie przerażają

Ula marzy o własnym gniazdku, ale nie wie, czy to dobry moment na taką inwestycję.
Czy warto teraz kupować mieszkanie? Ceny za metr mnie przerażają
Fot. pexels
17.05.2023

Już od jakiegoś czasu myślę o kupnie własnego mieszkania. Uzbierałam sporo na wkład własny, mam zdolność kredytową, więc tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie. Przyznam jednak, że blokują mnie mocno obecne ceny. Mieszkania w stolicy, które mnie interesują, są wyceniane na jakieś 10-12 tys. zł za metr kwadratowy, a wcale nie są to najdroższe dzielnice Warszawy.

Pamiętam, jak mieszkanie kupował mój brat. Wtedy ceny za metr wynosiły około 4-5 tys. za metr, dzięki czemu mógł sobie pozwolić na trzypokojowe mieszkanie. Ja nawet o takim nie marzę, pewnie skończy się na jakiejś klitce, jeśli w końcu się zdecyduję.

Zobacz także: Partner złości się na mnie, gdy płaczę

Zastanawiam się, czy ceny mieszkań nadal będą rosły, czy teraz jest jakiś nagły skok, a za chwilę sytuacja na rynku się unormuje. Nie wiem, czy brać kredyt już teraz, czy jeszcze z tym zaczekać. Boję się tylko, że ceny zamiast spadać, tylko zaczną rosnąć. Widzę, że mieszkania mimo to sprzedają się bardzo szybko. Czasem nie zdążę nawet żadnego obejrzeć, bo albo jest już sprzedane, albo zarezerwowane.

Co Wy zrobiłybyście na moim miejscu? Kupować już teraz czy zaczekać na lepsze ceny?

Ula

Czy warto kupić mieszkanie przy obecnych cenach za metr kwadratowy? Zagłosuj:

47 % tak
53 % nie

Polecane wideo

Bajeczny apartament Caroline Derpienski. Tak mieszka w Miami
Bajeczny apartament Caroline Derpienski. Tak mieszka w Miami - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.05.2023 21:38
Nie wiem czy kupiłabym teraz mieszkanie. Ale - czy kiedyś coś potaniało? Jak już nieruchomości osiągnęły taki poziom to ceny nie spadną, tak uważam. Jest szansa, ale za długi czas, kiedy nue będzie miał kto kupować tych nieruchomości (bo ludzie z niżu demograficznego będą szukać lokum). Pytanie czy chcesz czekać tak długo.
odpowiedz
Dorota (Ocena: 5) 17.05.2023 21:32
Jak kogoś nie stać, to zawsze będzie za drogo. I niektórzy jeszcze wmawiają innym, że lubią żyć na cudzym, bo szybko się nudza ;p Ty się chociaż rozsądnie zastanawiasz nad kupnem. Powodzenia;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2023 19:42
Powodzenia ci życzę z kredytem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2023 16:09
Jest wysoce prawdopodobne, że mieszkania i domy w małych miejscowościach potanieją na przestrzeni najbliższych lat, natomiast te w dużych miastach będą drożały.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2023 11:09
ja już i tak za długo z rodzicami mieszkałam wiec przy ich pomocy i wzięciu kredytu udało mi się nabyć mieskanie od fabryki domów. Może to nie jest centrum Wawy tyko Białołęka ale to zawsze moje własne mieszkanie. Uważam że ceny nie spadną zbyt szybko i czekanie nic nie da
odpowiedz

Polecane dla Ciebie