Czy nazwać psa „ludzkim” imieniem?

Karolina od niedawna ma pupila. Wymyśliła już dla niego imię.
Czy nazwać psa „ludzkim” imieniem?
Fot. Unsplash
12.05.2023

Od kilku dni mam wymarzonego pieska. To słodki Maltańczyk. Jak trafił wreszcie do mojego domu i spojrzałam na jego pyszczek to od razu wiedziałam, że chcę mu dać na imię Zosia. Wydawało mi się to zabawne, że będę do niego wołać Zośka, Zofia, Zosieńka.

Wczoraj w czasie spaceru z pieskiem miałam jednak nieprzyjemną sytuację. Zosia oddaliła się ode mnie, więc zaczęłam do niej wołać. Wtedy podeszła do mnie jakaś starsza kobieta i powiedziała, że to wstyd nazywać zwierzęta ludzkimi imionami. Jej wnuczka ma na imię Zosia, więc jak ja śmiałam psa nazywać w ten sposób. Zrobiło mi się głupio, więc oddaliłam się od tej kobiety. Odpowiedziałam tylko coś na zasadzie, że to mój pies i moja decyzja.

Zobacz także: Do czego są zdolni właściciele czworonogów? 9 najbardziej absurdalnych zwyczajów

Teraz jednak zastanawiam się nad jej słowami. Może faktycznie nie powinno się nazywać psów czy kotów imionami dla ludzi. Jak myślicie?

Karolina

Czy nazywać zwierzęta „ludzkimi” imionami? Zagłosuj:

73 % tak
27 % nie

Polecane wideo

Ile można schudnąć w kilka tygodni? Dziewczyny pokazują swoje metamorfozy
Ile można schudnąć w kilka tygodni? Dziewczyny pokazują swoje metamorfozy - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 4.61 / 5
gość (Ocena: 5) 14.05.2023 13:32
Ja miałam kiedyś psa Borysa, bo tak chciałam i nie interesowało mnie zdanie innych. Teraz mam kotkę i nazywa się Synthia, angielskie imię, ale też ,,ludzkie,,.
odpowiedz
Ami-chan (Ocena: 3) 14.05.2023 12:18
Moja kotka ma na imię Olcia, nazwij psa tak jak chcesz ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2023 11:13
Ta stara baba byla tylko dlatego oburzona, bo jej wnuczka ma tak na imie. A tak w ogole to jest to twoja sprawa jak nazwiesz psa i wrednym ludziom nic do tego
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.05.2023 12:10
Nazwij psa imieniem sukka
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 12.05.2023 13:54
Zosia to najokropniejsze imię z tych, które znam. Już bym chyba wolała być Bertą czy Brunhildą, przynajmniej oryginalnie. Jak można z takim uporem maniaka nadawać dziewczynkom to imię? Abstrahując od mojego gustu, to nie jest miłe być 7 Zosią w grupie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie