Czy to normalne, że mąż nie jest w stanie zmieniać pieluch naszemu dziecku?

„Twierdzi, że nie może się przemóc”.
Czy to normalne, że mąż nie jest w stanie zmieniać pieluch naszemu dziecku?
Fot. Unsplash (Jonathan Borba)
25.04.2023

To nasze pierwsze dziecko. Ja od zawsze miałam kontakt z małymi dziećmi, bo wychowywałam poniekąd obie siostry. Karmienie, kąpanie, zmienianie pieluch nie jest mi straszne. Mąż z kolei jest jedynakiem, nie zajmował się nigdy żadnymi maluchami. I teraz mam spory problem, bo on nie jest w stanie zmieniać pieluch naszemu dziecku.

Twierdzi, że nie może się przemóc i że go odrzuca. Jak tylko zagląda do brudnej pieluchy to ma odruch wymiotny. Siłą rzeczy muszę więc to robić ja, a nie ukrywam, że przydałaby się czasem jego pomoc.

Zobacz także: Okazało się, że mój facet ma żonę i dzieci

Czy Wasi partnerzy też reagowali podobnie? Czy to normalne zachowanie czy raczej kiepska wymówka?

Iza

24 % tak
76 % nie

Polecane wideo

Czy „magiczne” body Kim Kardashian naprawdę działa? TikTokerki pokazują efekt przed i po
Czy „magiczne” body Kim Kardashian naprawdę działa? TikTokerki pokazują efekt przed i po - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Marta (Ocena: 5) 09.05.2023 22:11
Moja przyjaciółka miała podobny problem ze swoim mężem, ale nie tylko w kwestii opieki nad dziećmi. Nie wykonywał żadnych domowych obowiązków, nie zajmował się sam dziećmi. Za to, jak byli razem np. na placu zabaw czy na jakimś wypadzie, to świetnie się z nimi bawił. Po prostu miał w głowie, że pozostałe obowiązki są przeznaczone dla kobiet. W końcu ona nie wytrzymała i powiedziała mu, że albo idzie na terapię i coś się zmieni, albo się rozwodzą. Chodził na spotkania najpierw sam, a potem jeszcze mieli terapię rodzinną w poradni Psychologgia. Z biegiem czasu na prawdę sporo zaczęło się zmieniać. Podczas terapii dużo rozmawiali o tym, jak wyglądało ich dzieciństwo, z kim spędzali najwięcej czasu. Okazało się, że istotnie wyniósł pewne wzorce zachowania z domu. Zdał sobie sprawę, że w dzieciństwie brakowało mu czasu spędzanego z tatą i chyba nieświadomie przeniósł to na własną rodzinę. Czasem potrzebne jest świeże spojrzenie kogoś z zewnątrz, żeby odkryć powód pewnych zachowań. Potem oboje opowiadali, że trafili na naprawdę fantastyczną terapeutkę Marysię, która na żadnym etapie go nie oceniała, za to stopniowo pozwoliła, by sam dostrzegł swoje błędy i pomogła w znalezieniu ich przyczyny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2023 17:36
Mój mi powiedział jak byłam, ze nie zamierza się do tego mieszać i ze to moja robota. Jak mały się urodził to odkąd go zobaczył to chciał wszystko przy nim robić. Także wydaje mi się, ze to nie jest normalne, ze facet nie chce się opiekować swoim maleństwem. Zapytaj go czy chce, żeby maluch sie mocno odparzyl, bo ciebie nie będzie akurat a on nie da rady zmienić pieluchy?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 25.04.2023 16:23
Na pewno to jest mniej obrzydliwe niż sprzątanie kuwety po kocie, czy zbieranie gówien po psie na spacerze, więc ktoś, kto ma jakiekolwiek zwierzę w domu i sprząta po nim nie powinien się brzydzić dziecięcego gówna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2023 13:44
Nie to nie jest normalne. Lepiej naucz go obowiązków bo wychodzi na to że masz dziecko z dzieckiem lol
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2023 13:43
Zaniedługo rodzę i sama nie wiem jak będę reagować ja jako matka z przewijaniem pieluch :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie