Zachowanie mojej sąsiadki mnie irytuje. Powiedzieć jej to wprost?

„To, co robi, wyprowadza mnie z równowagi”.
Zachowanie mojej sąsiadki mnie irytuje. Powiedzieć jej to wprost?
Fot. pexels (Ozan Culha)
05.04.2023

Pół roku temu przeprowadziłam się do obecnego mieszkania. Mój blok nie należy do dużych, więc wszyscy sąsiedzi raczej się kojarzą. Najbliższe relacje mam z dziewczyną, która mieszka naprzeciwko mnie. Jesteśmy w podobnym wieku, więc od czasu do czasu zapraszamy się na kawę. Nie mogę nazwać tego przyjaźnią, raczej luźnym koleżeństwem.

Od pewnego czasu zachowanie Marty bardzo działa mi na nerwy. Ona mnie notorycznie kopiuje. Choć mieszka w naszym bloku rok dłużej niż ja i również ma świeżo wyremontowane pokoje, zdecydowała się na kilka „poprawek” po tym, jak zobaczyła moje mieszkanie. Kupiła identyczną narzutę na łóżko do sypialni i takie same firanki, wymieniła stół i krzesła w jadalni na takie, które mam ja, teraz z kolei będzie zamawiać kanapę. Oczywiście w tym samym kolorze i ten sam model, który stoi w moim salonie.

Zobacz także: Szefowi nie podobają się moje sztuczne rzęsy i makijaż. Czy ma prawo ingerować w wygląd?

Pewnie powinnam mieć to gdzieś, ale zwyczajnie mnie to drażni. Jeśli uważa, że mam dobry gust, zawsze przecież mogę jej coś podpowiedzieć. Ona jednak woli dopytać mnie, gdzie co kupiłam, a potem zamówić to dla siebie. Każda jej wizyta jest teraz dla mnie irytująca, bo zastanawiam się, co kolejnego u mnie podpatrzy i skopiuje. Najpierw chciałam z tego zażartować, ale w sumie może powinnam powiedzieć jej wprost, że mnie to jej kserowanie drażni. Jak uważacie?

Kamila

Czy powiedzieć sąsiadce wprost, żeby przestała wszystko kopiować? Zagłosuj:

67 % tak
33 % nie

Polecane wideo

Idealne mieszkanie Kasi Tusk. Pokazała efekty 8-letniego remontu
Idealne mieszkanie Kasi Tusk. Pokazała efekty 8-letniego remontu - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 18.05.2023 07:08
Każdy swoje mieszkanie urządza, jak chce. I drugiej stronie nic do tego. Wolnoć Tomku w swoim domku. Nieważne, czy "kopiuje meble" (wykonała unikaty na zamówienie? To meble po królowej Elżbiecie? Może odkupione z planu filmowego "Ludwika XIV"). Bawią mnie tacy ludzie. Gdzie kupujesz? W Zara Home, Peoco i Ikei. Zaiste sama "kopiuje" Szelągowską i pomysły z "Nasz nowy dom". Oznacza, że Dowbor i wspomniana prowadząca mają jej powiedzieć, że je to drażni? Miałam podobną koleżankę, która irytowała się, że "kupuje te same buty", a mnie zależy na cenie, więc chodzę do Deichmannu. Jej po prostu też, ale najwyraźniej, skoro "była pierwsza" nie mam prawa kupić tanich butów z reklamy z Sylwią Grzeszczak. I nikt inny. Przecież to ją rozdrażni
odpowiedz
X (Ocena: 5) 05.04.2023 15:48
problem wyjęty z tyłka. Śmieszą mnie takie osoby które panicznie boją się bycia "kopiowanym" Niepotrzebnie silicie się na jakieś oryginalne i wyjątkowe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.04.2023 14:44
Mnie to zawsze śmieszy jak ktoś przeżywa, że ktoś go kopiuje. O co ci chodzi kobieto? To jest sygnał, że wyglądasz super, że masz dobry gust, że innym się podoba, że twoje wnętrza wyglądają dobrze - no po prostu inspirujesz ją i tyle. Taki influencing na małą skalę. Dla mnie to śmieszne i zaborcze, jak ktoś ma takie problemy. A jak już musisz być fest unikalna, to rób wszystko na indywidualne zamówienie o - dostaniesz wszystko niepowtarzalne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.04.2023 13:21
Mnie raczej zal ogarnia, ze ona u ciebie musi podpatrzyc, zeby u niej ladniej wygladalo. Dziewczyna nie ma gustu i tyle
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.04.2023 12:32
Zrób jej gałę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie