Czy wystawić lekarzowi złą opinię w Internecie? Mówił dziwne teksty…

„Mam mieszane uczucia po tej wizycie”.
Czy wystawić lekarzowi złą opinię w Internecie? Mówił dziwne teksty…
Fot. pexels (Mariam Antadze)
28.03.2023

W marcu postanowiłam gruntownie się przebadać. Zrobiłam sobie USG piersi, cytologię, morfologię, a także zbadałam pieprzyki u dermatologa. Jeden z nich okazał się podejrzany, więc pani doktor poradziła mi wizytę u chirurga, wycięcie zmiany i przebadanie jej. W mojej rodzinie ciocia miała czerniaka, więc trochę się przestraszyłam. Szybko umówiłam się na usunięcie pieprzyka. Oczywiście wszystko prywatnie, za ciężkie pieniądze.

O ile pani dermatolog była bardzo miła, o chirurgu nie mogę tego powiedzieć. Na dzień dobry zapytał mnie, czy na pewno znam koszt. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że podano mi jedynie widełki, bo wszystko zależy od wielkości zmiany, a także od tego, czy wystarczą podstawowe badania czy trzeba będzie zmianę badać dogłębniej. Chirurg odpowiedział mi na to niemiłym tonem: „Pytam, żeby potem zdziwienia nie było”. Dosłownie mnie zatkało. Nie wiem, może biednie według niego wyglądałam.

Zobacz także: Sąsiedzi zostawiają buty na wycieraczce. Zwrócić im uwagę?

Potem kazał mi położyć się i pokazać zmianę. Na jej widok stwierdził zjadliwie: „Nie dziwię się, że dermatolog kazał to usunąć”. Ponownie mnie zatkało. Ja leżę zestresowana, boję się tego wycinania, tych badań, a on zamiast jakoś mnie uspokoić, tylko mocniej mnie zdenerwował. W trakcie cięcia zapytałam, jaka jest dalsza procedura w razie gdyby badanie wyszło złe. Usłyszałam, że „mam nie uprawiać czarnowidztwa”.

Przestałam już cokolwiek wtedy mówić. Lekarz powiedział, że użyje do szycia najcieńszej nici, żeby blizna się ładnie zagoiła i była prawie niewidoczna. Dodał żartobliwie, że jest tak cienka, że ledwo ją widzi. Stwierdził, że ślad będzie po całym zabiegu niewielki. Tutaj akurat byłam mu wdzięczna.

Mam mieszane uczucia po tej wizycie. Zabieg wykonał celująco, szycie naprawdę ładne i z tego jestem zadowolona. Nie podoba mi się jednak sposób, w jaki potraktował mnie na początku. Znajomi radzą mi, żebym wystawiła mu złą opinię w Internecie, ale jakoś biję się z myślami. Może facet miał gorszy dzień, nie wiem. Czy jego zachowanie kwalifikuje się do wystawienia mu złej oceny? Zostawiłybyście sprawę w spokoju na moim miejscu czy jednak napisały pod jego adresem parę gorzkich słów?

Renata

Czy wystawić lekarzowi złą opinię w Internecie? Zagłosuj:

26 % tak
74 % nie

Polecane wideo

5 naprawdę DZIWNYCH rzeczy, które kręcą mężczyzn
5 naprawdę DZIWNYCH rzeczy, które kręcą mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 1) 03.04.2023 13:43
To wystawiajcie...cycki
odpowiedz
(Ocena: 5) 31.03.2023 16:14
Tak-przeprowadzenie dobrze zabiegu nie upowaznia go do bycia wrednym burakiem i niszczeniu opinii calej placowki zdrowia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2023 12:49
Ja bym wystawiła neutralną opinię, coś w stylu : Lekarz dobry w swoim fachu, ale słownictwo do pacjenta woła o pomstę do nieba.
odpowiedz
Dupę zza krzaków (Ocena: 5) 30.03.2023 09:45
No już, wystawiaj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2023 23:56
Nie wiem, nie chodzę dużo po lekarzach, ale nie widze w jego zachowaniu nic niestosownego. Może nie był wzorem taktu, ale wg mnie dobrze, ze upewnił się, ze znasz cenę. Wycinałem w tym roku zmiany i zapłaciłem 1000zl. Mnie również chirurg powiedział, ze zmiana jest brzydka - to był fakt. A to, ze powiedział, żebyś nie uprawiała czarnowidztwa? Miał racje, trzeba czekać na wyniki. Nie da się bez tęgo nic powiedzieć. Jeśli bez wyników powiedziałby diagnozę to wtedy bym napisała zła opinie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie