Chcę nadać córce takie samo imię, jakie mój brat wybrał dla swojego dziecka. Zrobić to?

Wszyscy mi odradzają, bo to bez sensu, żeby dwie osoby w rodzinie z tego samego pokolenia nazywały się identycznie.
Chcę nadać córce takie samo imię, jakie mój brat wybrał dla swojego dziecka. Zrobić to?
Fot. pexels (Lucas Mendes)
17.03.2023

Jestem w 5. miesiącu ciąży i jak to każda mama - już teraz zastanawiam się nad imieniem dla dziecka. Wiem, że urodzę córeczkę i praktycznie od zawsze miałam jeden typ. Bardzo podoba mi się Maja i trudno będzie mi z niego zrezygnować. A tak niestety podpowiada mi rodzina… O co im chodzi? Otóż, mój brat rok temu został ojcem i ich córka ma tak na imię. Teraz wszyscy mi odradzają, bo to bez sensu, żeby dwie osoby w rodzinie z tego samego pokolenia nazywały się identycznie.

Wiem, że to może być trochę kłopotliwe, ale bez przesady. Nazwiska będą różne, bo ja po ślubie zmieniłam na męża. A z imionami różnie przecież bywa. Ja mam np. dwóch wujków, którzy noszą to samo i jakoś ich ze sobą nie mylę. Ktoś powie, że jest tyle innych możliwości, ale trudno tak nagle zrezygnować z czegoś, o czym się myślało od dawna.

Zobacz także: Czy mówić o moim stosunku do dzieci na pierwszej randce? Kilku facetów już uciekło

Dla moich rodziców to jest największy problem, bo oni nie chcą mieć dwóch wnuczek o takim samym imieniu. To sprawi tylko kłopot, bo nigdy nie będzie wiadomo o której mowa. Jest w tym trochę sensu, ale czy to dla nich powinnam poświęcać swoje marzenia? To będzie przede wszystkim moja córka, a dopiero w dalszej kolejności wnuczka, kuzynka, siostrzenica i tak dalej. Ja już nawet teraz mówię do niej Majeczko i łatwo nie odpuszczę.

Myślę, że prędzej czy później wszyscy się przyzwyczają i nie będzie dylematów, o którą Maję chodzi. Taką mam przynajmniej nadzieję, bo na ten moment jestem na 100 procent pewna, że nie posłucham rodziny. Ale jednak proszę o radę, bo może jakoś bardziej trzeźwo na to spojrzycie.

Magda

Chcę nadać córce takie samo imię, jakie mój brat wybrał dla swojego dziecka. Zrobić to? Zagłosuj:

33 % tak
67 % nie

Polecane wideo

Co Polki słyszą od ginekologów? Słowa lekarzy szokują: „Jest pani doskonałym inkubatorem”
Co Polki słyszą od ginekologów? Słowa lekarzy szokują: „Jest pani doskonałym inkubatorem” - zdjęcie 1
Komentarze (58)
Ocena: 4.66 / 5
gość (Ocena: 2) 10.04.2023 15:55
Nazwij gówniaka Bajron Sallli.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 23.03.2023 12:54
Jestem w ciąży i nie mieliśmy pomysłu na imię dla dziecka. Rodzinka chętnie rzucała nam różne imiona. Szwagierka stwierdziła, że swojego synka chce nazwać Nikodem (nie jest w ciąży). Powiedziałam ok, tego imienia nie wybierzemy, chociaż tez jest ładne :)
odpowiedz
Krzysztof (Ocena: 4) 23.03.2023 03:22
Aby rodzina nie nadała jej nie koniecznie odpowiadający ci przydomek czy żeby nie faworyzowali starszej jeśli zrobisz im na złość, bo niestety bywa i tak to może dla pewności poszukaj innego imienia(Joanna, Katarzyna czy Wiktoria jest dużo naprawdę pięknych imion) jak nie dla siebie to chociaż zrób to dla córki, bo dzieci są ważniejsze od naszych fanaberii
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 22.03.2023 23:52
Kiedyś chciałam mieć córkę Katarzynę, ale jest problem z wyszukaniem odpowiedniego ojca dla potencjalnego dziecka.
odpowiedz
ToJa (Ocena: 3) 22.03.2023 12:37
U mnie w rodzinie jest Marta i jej kuzynce też dali Marta. Jest między nimi różnica dwóch czy trzech lat i ta druga jest bazywana 'małą Martą'. Także nazwij jak chcesz, ale rodzina pewnie nada jej jakiś przydome6, który niekoniecznie będzie ci się podobać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie