Mój chłopak stracił pracę i nie zabiera się do szukania nowej. Rozpada się przez to nasz związek...

„M. całymi dniami siedzi w domu. Nie ma ochoty z nikim się widywać. Traci czas, zajmując się wynajdywaniem nowych gier komputerowych...”.
Mój chłopak stracił pracę i nie zabiera się do szukania nowej. Rozpada się przez to nasz związek...
Fot. Unsplash (Adrian Swancar)
31.01.2023

Jesteśmy z M. razem od ponad czterech lat. Po dwóch latach zdecydowaliśmy się wynająć wspólnie mieszkanie. Byliśmy zawsze świetnie zgraną parą. Uwielbialiśmy spędzać razem czas. Coraz częściej rozmawialiśmy o ślubie i dzieciach. Bardzo rzadko dochodziło między nami do nieporozumień. Wszyscy uważali nas za idealnie dopasowanych. Faktycznie uzupełniamy się, mamy bardzo podobne zainteresowania i temperamenty. Miałam stuprocentową pewność, że nasza więź jest niezwykle silna i że to związek na całe życie. Niestety wszystko zaczęło się psuć, gdy M. stracił pracę. 

Zobacz także: Mój mąż jest hazardzistą. Stracił nasze oszczędności, mieszkanie i samochód

Od kiedy M. dostał cztery miesiące temu wypowiedzenie, coraz rzadziej rozmawiamy. Z każdym tygodniem stajemy się sobie coraz bardziej obcy. Przestaję go poznawać... Wiem, że utrata pracy ma związek z jego konfliktem z szefem. Nigdy nie pałali do siebie sympatią, ale M. był poważany w firmie jako świetny specjalista. Miarka się przebrała, gdy skrytykował szefa przy jednym z ważnych klientów. M. twierdzi, że przełożony zachowywał się nieprofesjonalnie i nie przekazał klientowi wiarygodnych danych z jego raportu. Uważa, że zwolnienie go było bardzo niesprawiedliwe. 

Zobacz także: Mój chłopak robi wszystko dla poklasku. Nie mogę już znieść jego ciągłego popisywania się...

Przez cały czas obsesyjnie o tym myśli. Nie potrafi się otrząsnąć i przejść do nowego etapu. Wciąż buzują w nim negatywne uczucia. Zamiast szukać nowej pracy, którą ze swoim doświadczeniem znalazłby bez problemu, pogrąża się we wściekłości. Wiele razy próbowałam z nim o tym rozmawiać, ale nic nie wskórałam. Prosiłam też o pomoc rodzinę i przyjaciół. Oni też nie potrafią na niego wpłynąć.

M. całymi dniami siedzi w domu. Nie ma ochoty z nikim się widywać. Traci czas, zajmując się wynajdywaniem nowych gier komputerowych. Najgorsze jest to, że zaczął nadużywać alkoholu. Zaczyna robić sobie drinki o coraz wcześniejszych porach...

Nasz udany dotąd związek się rozpada. Nie mam pojęcia, co robić i jak mu pomóc. Jeśli któraś z was była w podobnej sytuacji, błagam o rady. Nie wiem, co robić.

A.

Czy byłaś kiedyś w związku z osobą, która po utracie pracy nie chciała szukać nowej? Zagłosuj:

18 % tak
82 % nie

Polecane wideo

Tajniki tworzenia szafy kapsułowej. Dzięki tym kilku rzeczom będziesz w stanie tworzyć genialne stylizacje
Tajniki tworzenia szafy kapsułowej. Dzięki tym kilku rzeczom będziesz w stanie tworzyć genialne stylizacje - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.81 / 5
gość (Ocena: 5) 21.02.2023 22:57
no to słabo :/ mój jak był w takiej sytuacji to o razu ogarnął że sama nie dam rady nas utrzymać, i wyjechał z otto do pracy i sprawa się rozwiązała. agencja na poziomie i nie ma problemu z kasą.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.02.2023 14:30
Ale o jaką ty radę teraz pytasz masz pretensje ze chłop ci chleje to po co dajesz mu na to kase
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2023 18:01
A nie można mu dać miesiąca na ogarnięcie się, a później wypeldolić mu graty?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2023 10:06
psycholog / terapeuta i lekarz, sam sobie nie poradzi
odpowiedz
Lingwista onanista (Ocena: 5) 31.01.2023 01:35
Facet przechodzi jakieś załamanie i powinnaś go namówić na spotkanie ze specjalistą, żeby to nie przerodziło się w chorobę, bo będzie tylko gorzej.
zobacz odpowiedzi (16)

Polecane dla Ciebie