Czy zdecydować się na pracę, do której jest kiepski dojazd?

„Pieniądze są dobre, ale byłabym w drodze przez 2,5 godziny dziennie”.
Czy zdecydować się na pracę, do której jest kiepski dojazd?
Fot. pexels (Natalia Kolotvina)
26.01.2023

Moim postanowieniem noworocznym jest zmiana pracy na lepiej płatną. Wysłałam masę CV do różnych miejsc i udało mi się pozytywnie przejść proces rekrutacji w jednej ciekawej firmie. Na pierwszy rzut oka wygląda wszystko w porządku. Umowa o pracę, praca od 9 do 17, wolne weekendy, dobra pensja i perspektywa premii za wywiązywanie się z projektów. Właściwie to jest tylko jedno „ale”, dojazdy.

Firma mieści się w dzielnicy, do której ode mnie jedzie się komunikacją miejską godzinę piętnaście. Jak jechałam tam na rozmowę kwalifikacyjną to myślałam sobie, że nie ma mowy, abym tak męczyła się codziennie. Na miejscu okazało się jednak, że mają miłą atmosferę i dobrą ofertę, więc teraz się zastanawiam.

Zobacz także: Ile powinien zarabiać facet w Polsce? Niektóre kobiety mają naprawdę wysokie wymagania

Nie ukrywam, że perspektywa „bycia w podróży” przez 2,5 godziny dziennie bardzo mnie przeraża. Niby można wtedy poczytać książkę, czy coś obejrzeć na telefonie, ale to jest jednak dojazd z dwoma przesiadkami i jazda w godzinach szczytu, kiedy jest tłum. Niestety nie mam opcji na pracę zdalną nawet raz w tygodniu, codziennie musiałabym być na miejscu.

Czy któraś z was musiała tak długo dojeżdżać do pracy? Jak dałyście sobie z tym radę?

Joanna

Czy zdecydować się na pracę, do której jest kiepski dojazd? Zagłosuj:

49 % tak
51 % nie

Polecane wideo

Polskie słowa, które są... obraźliwe za granicą
Polskie słowa, które są... obraźliwe za granicą - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 20.03.2023 22:52
Uważam, że trzeba uczyć jak inwestować w realne biznesy, pewne. Ja od lat inwestuję w nieruchomości, które później wynajmuję, tylko nie można zapominać, jak ważne jest prawidłowe zarządzanie nieruchomościami. Polecam współpracę z firmą Polzen z Gdańska
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2023 15:58
też tak kiedyś pracowałam ale byłam wykonczona. przestało mi się opłacac, nie mogłam znaleźć pracy bliżej domu i w końcu otto mi załatwiło pracę w Niemczech. nie martwię się ani o dojazd, ani o wypłatę ani o mieszkanie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 29.01.2023 18:45
Never
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.01.2023 06:51
Dojezdzaj boltem. Może akurat trafisz na dobrego bolca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2023 09:37
przez półtora roku dojezdzalam do pracy w jedna stronę okolo godzinę. te 2h dziennie plus 8h strasznie mnie wyjechaly. co dopiero 2,5 w jedna strone...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie