Błąd, który często popełniamy, gdy się zakochujemy. Lepiej go unikać...

„Miarka się przebrała, gdy w trakcie swojej delegacji zobaczył sześćdziesiąt nieodebranych połączeń wykonanych z mojego telefonu...”.
Błąd, który często popełniamy, gdy się zakochujemy. Lepiej go unikać...
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)/Unsplash (Izumi)
21.12.2022

W momencie, gdy się w kimś zakochujemy, emocje zawsze biorą nad nami górę. Czujemy się niesamowicie. Szczęście nas uskrzydla. Mamy wręcz wrażenie, że zaczęłyśmy się unosić się kilka centymetrów nad ziemią. Każde spotkanie z naszym obiektem westchnień zapewnia nam kolejne dawki endorfin. W końcu zupełnie się od nich uzależniamy. Chcemy więcej i więcej. Pewna część zakochanych osób zaczyna zachowywać się w związku z tym wręcz toksycznie. 

Zobacz także: Marudni faceci nie są wcale rzadkością. Jak żyć z malkontentem i nie zwariować?

Co za dużo... to nie zdrowo

Miłość uderza im do głowy. Zapominają o swoich obowiązkach, koncentrując się wyłącznie na rozmyślaniu o swoim wspaniałym partnerze. Marzą o tym, aby spędzać z nim dosłownie każdą chwilę. Nie dają mu odetchnąć od ich towarzystwa. Zaczynają być bardzo zaborcze. Wzrasta w nich chęć nieustannego kontrolowania partnera. 

„Gdy poznałam Artura, kompletnie zwariowałam na jego punkcie. Gdy w końcu zaczął mnie zauważać i zaproponował spotkanie, byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Nasze pierwsze wspólne miesiące były niesamowite. Była między nami niezwykła chemia, czuliśmy się ze sobą wspaniale. Potem niestety zaczęło się psuć. Zdaję sobie sprawę z tego, że to wyłącznie moja wina... Niczego tak nie żałuję jak tego, że zniszczyłam tak pięknie rozwijającą się relację.

Po pięciu miesiącach randkowania stałam się strasznie zaborcza i zazdrosna. Nie wiem, co mi odbiło. W poprzednich związkach nigdy się tak nie zachowywałam. Gdy się nie widzieliśmy, ciągle do niego wydzwaniałam i wypisywałam dziesiątki smsów. Chciałam wiedzieć, co robi w każdej chwili, gdzie jest, w czyim towarzystwie przebywa.

Zobacz także: To najbardziej zaskakujący randkowy trend od lat. Sprawdź, czy dawn dating to coś dla Ciebie

Jeśli nie odbierał, wpadałam w straszny niepokój, potem w zirytowanie. Potrafiłam oderwać się od wykonywania obowiązków w pracy i spędzić półtorej godziny na dzwonieniu do niego. Dobrze, że mnie nie wyrzucili... Nie przychodziło mi do głowy, że jest na spotkaniu służbowym i dlatego mi nie odpisuje ani nie oddzwania. Artur próbował o tym ze mną rozmawiać. Tłumaczył mi, że nie powinnam czuć się zagrożona, że też wciąż o mnie myśli, ale nie mogę się tak zachowywać.

Miarka się przebrała, gdy w trakcie swojej delegacji zobaczył sześćdziesiąt nieodebranych połączeń wykonanych z mojego telefonu. To był koniec naszej znajomości. Wpadłam w pułapkę swojego uczucia i zrobiłam z siebie niezrównoważoną wariatkę... ”.

N.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek osaczyć partnera? Zagłosuj:

 

43 % tak
58 % nie

Polecane wideo

Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie?
Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.12.2022 14:00
Do leczenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.12.2022 05:45
Desperatka
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie