Czy zaprosić na Wigilię nową dziewczynę mojego męża?

„Może warto, żeby dzieci poznały ją w mojej obecności”.
Czy zaprosić na Wigilię nową dziewczynę mojego męża?
Fot. Unsplash
16.12.2022

W przyszłym roku mam sprawę rozwodową. Powodem jest nowy związek mojego męża. Zdrada jest czymś, czego nie umiem wybaczyć, dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Mąż wyprowadził się z domu pół roku temu.

Mamy dwoje małych dzieci, 5 i 7 lat. Wyjaśniliśmy im oboje, że będziemy mieszkać osobno, ale że tata będzie ich często odwiedzał i bardzo ich kocha. Chcę, żeby dzieci miały z nim jak najlepszy kontakt, bo ojcem był i jest bardzo dobrym. Zależy mi też na tym, żeby mimo jego zdrady mieć z nim dobre relacje.

Zobacz także: Poroniłam w 8. miesiącu ciąży

Syn i córka jak dotąd nie poznali nowej partnerki mojego męża, choć wiedzą, że „tata ma dziewczynę”. Na moją prośbę mąż nie spotyka się z dziećmi w jej obecności. Nie zrobiłam tego złośliwie, po prostu chciałam się przekonać, czy ten jego nowy związek jest poważny. Skoro jednak są ze sobą już prawie od roku, pomyślałam, że najwyższa pora wprowadzić ją do rodziny. Zastanawiam się nad zaproszeniem ich obojga na Wigilię. Dzieci poznałyby ją w mojej obecności, więc może byłoby im łatwiej, gdyby zobaczyły, że ja ją akceptuję.

Moja mama uważa, że to zły pomysł i że zepsuję dzieciom święta. Chciałabym zapytać, co wy o tym uważacie. Takie zapoznanie powinno być w mojej osobności czy odbyć się beze mnie? I czy święta to właściwy czas na taki krok?

Marta

Czy zaprosić na Wigilię nową dziewczynę mojego męża? Zagłosuj:

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie?
Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie? - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.21 / 5
gość (Ocena: 5) 21.12.2022 19:49
Masakra. Myślisz że ta dziewczyna nie ma swojej rodziny z którą spędza wigilię, tylko przyjdzie do Ciebie dzieci i byłą swojego faceta poznawać??? Ja rozumiem że Twoj świat kręci się wokół Twoich dzieci ale już bez przesady. 365 dni w roku, ale akurat w ten macie się poznać i od razu łamać opłatkiem? Musiałaby być jakaś desperatką...
odpowiedz
Ciasteczko (Ocena: 1) 20.12.2022 23:10
Ja bym osobiście jej nie zaakceptowała a co dopiero zaprosiła na wigilię.Urwałabym też kontakt z mężem całkowicie no chyba że macie dzieci to kontakt może być i zaprosić go możesz ale bez niej,po co psuć święta sobie? Ograniczylabym kontakt z mężem do minimum i tylko w sprawie dzieci bym się kontaktowała z jego partnerką bym nie chciałam nic doczynienia,ale rób jak uważasz .
odpowiedz
PuknijSiewGłowe (Ocena: 1) 20.12.2022 21:19
Idź na terapie kobieto, lecz nie na głowę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.12.2022 13:01
Czy starać się mieć dobry kontakt z mężem dla dobra dzieci? Tak. Czy zaprosić jego dziewczynę jeśli jesteś na to gotowa? Tak. Czy robić to w wigilię? Nie. Zwykły obiad w niedzielę w neutralnym terminie i bycie miłym dla obcej baby, którą posuwa to i tak za duża uprzejmość dla tego zdradzieckiego frajera.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.12.2022 11:07
Bardzo dobry pomysł. Może to być początek czegoś nowego w sypialni. Trójkąt a nawet czworokąt. Gratulujemy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie