Czy pożyczać mojej teściowej ubrania?

„Prosi o to coraz częściej”.
Czy pożyczać mojej teściowej ubrania?
Fot. Unsplash
30.11.2022

Nie mam z moją teściową bardzo zażyłej relacji, bo to specyficzna kobieta, ale można powiedzieć, że się „dogadujemy”. Ona nie ukrywa, że podobają jej się moje ubrania. Nie kupuję sobie nowych rzeczy często, ale zawsze dbam o to, żeby były jakościowe. Staram się o nie dbać.

Już kilka razy zdarzyło się, że teściowa coś ode mnie pożyczyła. Raz to była sukienka, innym razem płaszcz, teraz sweter. Ten ostatni trzyma u siebie już od trzech tygodni i jakoś nie spieszy się z tym, żeby mi go oddać. Mieszkamy w tym samym mieście, bywa u nas w weekendy, ale jakimś cudem ciągle zapomina o swetrze. Ostatnio zapytała, czy pożyczę jej torebkę. Pożyczyłam, ale jeśli mam być szczera, to wkurzyło mnie to. Czy ona nie ma własnych ubrań i dodatków, że ciągle musi korzystać z mojej szafy?

Zobacz także: Mąż myśli, że mam romans. Wszystko przez SMS od kolegi pracy...

Nie wiem, jak teraz wybrnąć z tej sytuacji, bo naprawdę nie mam ochoty się z nią dzielić moimi ciuchami. Rozumiem pożyczenie czegoś na wyjątkową okazję, a nie po to, żeby chodziła w moich rzeczach na co dzień. Jak to załatwić, żeby nie było afery? Czy już za późno, żeby to odkręcić i w dalszym ciągu jej pożyczać ciuchy?

Anita

Czy pożyczać mojej teściowej ubrania? Zagłosuj:

3 % tak
97 % nie

Polecane wideo

„Ja rodziłam w bólach, a on... ” - kobiety o najgorszych zachowaniach swoich partnerów na porodówce
„Ja rodziłam w bólach, a on... ” - kobiety o najgorszych zachowaniach swoich partnerów na porodówce - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.12.2022 00:03
Nigdy w życiu nie pożyczyłabym obcej babie jakiegoś ubrania czy dodatku, tym bardziej teściowej. Co innego mamie czy siostrze. Dziwną macie tą relację. Ona traktuje cię jak własną córkę, czy koleżankę,a nie synową.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2022 12:08
Powiedz, ze z tym pozyczaniem to na razie przystopujemy, bo czesto jest tak, ze chcesz zalozyc jakas swoja rzecz, a jej nie ma, bo tesciowa pozyczyla, ze zle sie z tym czujesz i tyle. Ze jak tesciowa chce, to jej das nazwy sklepow w ktorych kupujesz i ona tez bedzie mogla miec takie rzeczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2022 12:06
Nie pozyczac. Ubrania ktore kupujemy typu plaszcz, sukienka, zwykle naleza do drozszych, zatem pytanie, co w momencie jak pozyczona rzecz zostanie zniszczona? Nie, ciuchow sie nie pozycza. Po prsotu nie pozycza, a butow tym bardziej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2022 11:05
Dla mnie to trochę chore... Rozumiem takie sytuacje jak się jest młodym, idziemy do klubu, pożycz mi sukienkę. Ale żeby pożyczać od dorosłej osoby która zarabia? Mnie by było wstyd pożyczyć, zrobiłaś to raz i to był twój błąd.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2022 00:40
I oczywiście zażądaj zwrotu swoich ubrań. Masz prawo upominać się o swoje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie